fbpx



Kuidas kasutada “Armastuse 5 keelt” oma meeskonnas?

“Armastuse viis keelt” on Gary Chapmani kirjutatud suurteos, mis on aidanud tuhandetel paaridel üle maailma oma kooselu lähedasemaks ning sügavamaks muuta. Nimelt väidab Chapman, et igal inimesel on oma kindel armastuse keel, mida ta kõneleb ning mille valdamist ka oma armsamalt ootab. Kaaslastena aga ei pruugi me mõista üksteise armastuse keeli ning seetõttu saadavad meid tihtipeale ka tülid ning segadus. Kui me aga teaks, kuidas kallimale omast keelt rääkida, muutuks ka omavaheline dünaamika palju tervislikumaks, lubades suhtel aina õitseda, mitte ajas närtsida.

Töösuhteid kõrvutavad paljud psühholoogid samuti romantiliste suhetega. Töökaaslastega veedame koos ju enamus aja oma päevast- nad teavad ja tunnevad meie igat külge ning suhetest nendega sõltub otseselt ka meie töö produktiivsus ja kvaliteet. Hea ja lähedane läbisaamine oma kolleegidega võimaldab meil ka töökeskkonda palju sõbralikumaks ja avatumaks muuta. Meeskond on ju ühtne tervik ning seeõttu vaatame ka viit armastuse keelt võimalike viisidena, kuidas kokkuhoidvat meeskonda ning sõbralikku õhkkonda luua.

Mis need viis armastuse keelt siis ikkagi on ning kuidas neid oma meeskonda paremini integreerida?

1)    Kvaliteetaeg

Kui me räägime meeskondadest, siis kvaliteetaeg ei pruugi tähendada vaid kontorist väljaspool veedetud aega, vaid tähendusrikast koosolemist ka töötundide ajal. Ühtne meeskond veedab tavaliselt kohvi-ja lõunapausid koos, toetab üksteist rasketel aegadel, õnnitleb pidupäevade puhul ning ei väsi oma tubli kolleegi kunagi kiitmast. Just tööpäeval on tähtis tunda end hoituna ja vajaliku osana tiimist- seetõttu on kvaliteetaeg meeskonna keskel ülimalt oluline, et “eraklikest” kolleegidest üheskoos tegutsev tööperekond luua.

2)    Kingitused

Kui kingituste all peab Chapman paarisuhte puhul silmas küll kommikarpi ning lillekimpu oma kallima üllatamiseks, saab ka töö juures väga lihtsalt üksteisel silmad särama panna. Paljudes firmades näiteks jagavad kolleegid omavahel huvitavaid artikleid ning videoid, et sõprussuhet pidevalt üleval hoida. Ka tasuta lõuna ning kordamööda take-away kohvi toomine ei jookse vabama õhustiku loomisel külgemööda alla. Koos sünnipäevaüllatuste ning edukate projektide tähistamisega loote te sammhaaval ühe sooja ning armastava ruumi, kuhu alati avatud meelel ja hea tujuga tööle tulla.

3) Tunnustavad sõnad

Nagu iga naine ootab mehelt komplimente ja armuavaldust, ootab seda ka töötaja oma juhilt ning kolleeg oma tiimikaaslaselt. Kellele ei meeldiks siis ületundide eest kiidusõnu kuulda ning raskel ajal toetatud saada? Märgates, et kellegil meeskonnast läheb eriti hästi, on sinu töö kolleegina talle igati kaasa elada ning sellega kaasnevat rõõmu isetult jagada. Lõppkokkuvõttes on meeskonnal alati ühtne eesmärk ning seda ei saavuta mitte tagarääkimise ja sajatamise, vaid üksteisest hoolimise ja pideva toetamise teel. Alati ei pruugi aga kiita neid üksikuid edukaid, vaid motiveerida ka teisi, kellel hetkel nii hästi ei lähe ning tunnustada kolmandaid, kelle vaevalised pingutused alles tulevikus vilja kannavad. Piisab vaid ühest sõnast, et kellegi tuju paremaks ning süda avatumaks muuta!

4) Heateod

Kui sa näed, et su töökaaslane on stressis ning väsinud, paku välja, et võtad osa tööd enda kanda ning aitad teda alati lahkel ja avatud meelel. Täpselt sama moodi nagu partnerlussuhtes vajame me üksteise hoolt ning oskusi, vajame ka sõbra ja kolleegina tihtipeale teiste abi ning head nõu. Üks heategu viib ju alati teiseni ning kas poleks mitte tore töötada kollektiivis, kus üksteisest hoolitakse ning kõhklusteta aidatakse? Egoistidest koosnevast meeskonnast pole kunagi veel asja saanud. Pigem ikka üks kõigi ja kõik ühe eest!

5) Füüsiline toetus

Kuigi romantilises suhtes näitame tihtipeale armastust välja muside ja kallide abil, saab ka tööalaselt oma kolleegi füüsiliselt toetada. Tublile kolleegile võib ju iga kell õlale patsutada ning hea töö eest käe pihku suruda. On suur erinevus ühe lõdva ja lodeva versus tugeva ja julgustava käepigistuse vahel. Kumb neist sind tegutsema motiveerib? Ning kas töökaaslasega koostöövaimus rusikate kokku löömine tekitab ka sinus kuuluvus- ning ühtsustunde? Seega ka füüsiline toetus on ülimalt tähtis ning väärtuslik viis, kuidas üksteist hoida ja edasi tõugata.

Kui indiviididena fokusseerime pigem ühele või kahele armastuse keelele, on meeskonnas võimalik kasutada kõiki viit, et avatud, sõbralik, hooliv ning toetav õhkkond luua. Selliseid töökohti, kus vajaduse korral sind tööülesannetega aidatakse ning hea saavutuse puhul õhupalle ja kooki tuuakse, on tänapäeval veel vähe. Seega on, mille nimel tegutseda!

Autor: Kathleen Iren Kanervikko

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 499 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: