fbpx



Miks on meil “edust” nii vale arusaam ja kuidas seda muuta?

Sageli defineeritakse “edu” kui “rikkuse, au ning kuulsuse saavutamist”. Kui naeruväärne ja pealiskaudne see ka ei paistaks, usub siiski enamik meist, et edu tähendab justnimelt suursuguseid saavutusi ja karjääriredeli pidevat turnimist. See aga, kui sa oled üles kasvatanud kaks tubli last, ehitanud endale oma kätega ilusa kodu ning hoolitsenud mitmeid aastaid oma haige ema eest, on kaugel edu definitsioonist. Seda mõistetakse ühiskonnas hoopis “keskpärase” elu nime all, mille üle keegi küll uhkust tundma ei peaks.

Kuidas sina enda edukust defineerid?

“Edu” definitsioon pani mind mõtlema, kui tuttav helistas ja ütles tänapäeva ühiskonnas väga üldlevinud lause: “Ma olen juba 25, aga ei ole mitte midagi oma elus saavutanud”. Mida ta “saavutamise” all mõtles, on täpselt seesama arusaam edust, mis meid kõiki igapäevaselt kasvõi natuke kummitab ehk “kuhu sa oled materiaalselt jõudnud; mis on sinu tööpositsioon ning kui edukas firmas sa töötad; kui mitmes projektis osaled ja kui suur on sinu tähtsate kontaktide hulk”.

Järgnevas küllaltki emotsionaalses videos paluti vabatahtlikel hinnata oma edukust 10 punkti süsteemis ehk “Kui edukas sa enda arvates oled?”. Hiljem paluti sama teha nende lähedastel – et näha, kui suur on erinevus sinu nägemuse ja sinu kalli inimese nägemuse vahel sinust.

Enamik inimesi andsid endale väga madala hinde (4-6), kuid kõik nende lähedased hindasid nende “edukust” pigem 9-10 punktiga, tuues välja isikuomadused nagu andekus, sisemine sügavus ja võime iga olukorda nautida ja lõbutseda.

Usutavasti oled sa täna juba edukas

Kahjuks aga enamik meist ei vaata edu nii, uskudes, et me pole siiani “kuhugi jõudnud”, väärtustamata seda sisemist ilu ja headust, mis on tegeliku edu aluseks. Ajades edu välist mõõdet mõõdulindiga taga, unustame me ära kõige maagilisema põhjuse, miks me siia maamunale üldse sündisime – et luua, areneda ja jagada.

Luues iga hetk midagi uut, nt toidu tegemine, arenedes läbi selle ning jagades seda kasvõi ühe lähedase inimesega, oled sa juba piisavalt edukas, et anda endale 10 punkti 10st. Olles hooliv lapsevanem, olles armastav kaaslane, olles kohusetundlik loomaomanik, lahke naaber ja truu sõber, abivalmis kolleeg, tubli alluv jne  – oled sa juba väärt kõike, mida maailmal pakkuda on – olenemata kui suur on su sotsiaalmeedia järgijaskond, palju raha on su pangakontol ning mitu startuppi sa püsti oled pannud.

Strayeri Ülikool soovib muuta maailma, korjates tuhandeid online allkirju, et asendada Websteri sõnaraamatus edu tähendus “rikkuse, au ning kuulsuse saavutamisest” hoopis “õnnetundeks, mis tuleneb headest suhtetest ja isiklike eesmärkide täitmisest”. Määratledes ka enda jaoks “edukuse” ümber ning uskudes iseenda sisemistesse väärtustesse “väliste näitajate” asemel, annad sa võimaluse tunda end väärtuslikuna juba praegu, peegeldades seda edasi ka teistele, kellel samuti seda mõistmist hädasti vaja on.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 499 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: