fbpx



Tuntud USA teadlane avastas, et just need 3 tegurit määravad, kas meeskond on edukas või mitte

HBR (Harvard Business Review) avaldas mõni aasta tagasi tuntud MIT teaduri Alex “Sandy” Pentlandi artikli teemal “The New Science of Building Great Teams” ehk “Uus teadus ehitamaks vägevaid meeskondi”. Selles artiklis kirjeldas Pentland oma põnevat eksperimenti, mille ta viis läbi rahvusvahelisel tasandil erinevate organisatsioonide meeskondades kaasates uuringusse enam kui 2500 töötajat.

Uuringu eesmärgiks oli välja selgitada, kas on võimalik teaduslik baasil leida see “miski”, mis muudab mõned meeskonnad edukaks ja teised mitte. Pentlandi tulemused olid väga põnevad, sest ta justnimelt leidiski üles selle “miski”, mille olemasolu korral on meeskond edukas, ja selle “miski” puudumisel ei saa ükski meeskond edukaks.

Selle “miski” üles leidmiseks kinnitas Pentland oma tiimiga 2500 töötaja külge andurid, mis hakkasid salvestama mitme nädala vältel seda, kuidas inimesed meeskonnas omavahel suhtlevad: missugust hääletooni kasutatakse, missugune on inimeste kehakeel üksteisega suheldes, kui pikalt need vestlused aset leidsid jne. Ja mida nad avastasid?

Ilma kahtlusteta avastas Pentland, et edukaid tiime eristab keskpärastest mitte see, kui palju ja mis tüüpi informatsiooni meeskonnas vahetatakse, vaid kuidas seda vahetatakse. Ta leidis, et informatsiooni sisust on palju olulisem inimeste vaheline suhtlusviis.

Nende tulemuste baasil suutsid hiljem uurijad lausa ennustada ilma konkreetsete meeskondadega kohtumata, vaid ainult nende poolt kogutud andmete põhjal, kas see meeskond saavutab edu või mitte. Ja see edu võis olla defineeritud väga erineval moel – see võis olla finantsedu, see võis olla klienditeeninduse parandamine, uute projektide käivitamine jne.

Ning missugused olid siis need tegurid? Tegelikult avastati neid lausa kolm:

1) Aktiivsus (Energy) – see määrab, kui palju on meeskonnaliikmete vahel suhtlust ja kui palju on otsekontakti võrreldes telefoni ning e-kirjadega;

2) Kaasatus (Engagement) – see määrab, kui paljud meeskonnaliikmetest on suhtlusesse kaasatud;

3) Teiste tiimidega suhtlemine (Exploration) – see määrab, kas tiimiliikmed suhtlevad ainult omavahel või on nad avatud suhtlema ka teiste meeskondadega.

Kuula selle põneva eksperimendi kohta lähemalt videost, kust leiad ka praktilised soovitused, kuidas neid mõtteid ellu rakendada.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 499 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: