fbpx



Unusta motivatsioon ja keskendu hoopis sellele..

Me kõik võime ühest suust kinnitada, et olles motiveeritud ja entusiastlikud, saavad asjad justkui iseenesest tehtud – oleme kuidagi pühendunud ja fokusseeritud ning ei lase end pisiasjadest häirida. Ometi peab tõdema, et sellised perioodid kestavad vaid üürikese aja meie igapäevareaalsusest ning me ei suuda kuidagi end pidevalt motiveerituna hoida. Põhjus on nimelt selles, et motivatsioon on samasugune tunne nagu kurbus ja rõõm, ning nagu tunnetega ikka- nad mööduvad. Kui motivatsioon on aga tühipaljas tunne, siis kas me tõesti raiskame oma aega, et sellest kümne küünega kinni hoida ning vajadusel selle tunde naasmist lausa nädalaid, kuid või isegi aastaid oodata?

Kunstnik Chuck Close väidab, et teda pole ühelgi hetkel oma karjääri jooksul vaevanud “inspiratsioonipuudus”, sest:

“Inspiratsioon on amatööridele – ülejäänud meist lihtsalt ilmuvad kohale ja teevad oma töö ära. Nimelt leiab tõeline kunst aset siis, kui sa pidevalt teed seda, mida sa teed, ning läbi selle tegevuse avanevad ühel hetkel uksed, mis viivad sind loominguni, millest sa kunagi isegi unistanud ei ole. Ma ei usu, et diivanil inspiratsiooni kerkimist oodates, sama võiks juhtuda”.

See teadmine, et me ei pea igapäevaselt Suurt Hiina Müüri ehitama, vaid lihtsalt kohale ilmuma ja oma töö ära tegema, on tegelikult vägagi vabastav ja loogiline. Enamik meist otsib motivatsiooni ja inspiratsiooni ju igast võimalikust ukseavast- käime erinevates töötubades, kursustel, loeme motivatsiooniraamatuid, artikleid, kuulame inimeste nõu, keda me personaalselt isegi ei tunne jne. Kas see on aga paljulubav? Ning kas inspiratsioon on midagi välist, mida saab taga ajada või selle tuleb ise oma raske tööga luua – jääb lahtiseks.

Elizabeth Gilbert on kunagi öelnud, et “Tehtud on parem, kui hästi tehtud”. Oodates motivatsiooni ja kirjutades ühe hea artikli aastas on ju suures pildis ilmetum kui kirjutades igapäevaselt ning arenedes aina paremaks kirjanikuks. Ja see ei käi ainult loominguliste tegevuste kohta, vaid kõige kohta elus. “Ilmu kohale ja tee oma tööd” on moto, mida sa võid kasutada ükskõik mille kohta, sest läbi igapäevase praktika ja pideva harjutamise, saab sinust meister absoluutselt igal alal. Ja see on fakt.

Sul ei ole vaja motivatsiooni kui alati mööduvat tunnet, vaid selgekäelist pühendumust sellele, mida sa teed. Pühendumus tähendab distsipliini istuda iga päev oma laua või kontorilaua taha ja teha vajalikud asjad ära. Pühendumus tähendab hakata pihta ka siis, kui sul ei ole tuju, tahtmist, soovi ning sa lihtsalt ei tea – mida, kuidas ja kas. Tuju on ju samuti mööduv nähtus, sama käib tahte ja soovide kohta – nad muutuvad igal hetkel. Pühendumus oma kirele, oma sisemisele kutsele või eesmärgile on aga midagi, mis jääb pikemaks püsima ning mis sünnib sinu seest.

Tehes kindla otsuse, et sinu elu ei sõltu enam ebastabiilse seisundi otsingutest ja sa lihtsalt astud igapäevaselt samme selleks, et midagi teoks teha, võib muuta sind viimaks ometi vastutajaks selle eest, kuidas asjad on ja kuidas nad tegelikult olla võiksid. Ja võttes isikliku vastutuse oma edu ja elutee eest – võib muuta kõik..

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 499 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: