fbpx

5 võimsat raamatut, mida iga juht lugema peaks

Tean isiklikult paljusid juhte, kes võtavad juhtimist kui tehnilist ja raamatutarkusega omandatavat oskust. Nad keskenduvad juhtimisele kui protsessile, unustades täielikult töötajate kui indiviidide oskused ja huvid. Needsamad juhid küll arendavad end läbi koolituste ja uute juhtimistehnikate – ometi puudub neil mõistmine iseenda arengust kui kõige põhilisemast alustalast heaks juhtimiseks. Seetõttu olen koostanud listi raamatutest, mis pakuvad igale juhile hea pinnase astuda sammuke sügavamale, leida üles iseenda tasakaal ja oskus iseennast rasketel aegadel juhtida. Nimelt ilma oskuseta lahendada oma elus leiduvaid probleeme, ei suuda juht ka tööalaselt oma osakonnas rahu ja koostöövalmidust luua.

1)    Oska ennast ja oma elu paremuse suunas juhtida
“Uus Maailm” – Eckhart Tolle

“Uus Maailm” on kindlasti üks parimaid raamatuid, mis purustab kõik illusioonid, milles me elame ja paneb aluse tõelise inimese arengule. Tolle mõtestab lahti meie elusihi ja oskuse vaadata egopõhistest lugudest läbi. Ta paljastab meid kummitavad hirmud ning näitab kätte viisid, kuidas läbi näha meid igapäevaselt piinavat saavutushimu ja rahulolematuse tunnet. Vaid mõistes oma sisemaailma protsesse ja teadvustades aina enam oma peas rääkivat “häälekest”, hakkab inimene jõudma tagasi tasakaalu ja emotsionaalse intelligentsuse suunas.

2)    Jää ehedaks ja täielikult ausaks – iseenda ja teiste suhtes.
Daring Greatly”- Brene Brown

See on kindlasti üks parimaid raamatuid kõigile, kes iseenda haavatavusega veel kontaktis pole. Peale aastate pikkust uurimustööd, on Brene Brown jõudnud arusaamisele, et vaid haavatavus annab meile võime astuda oma hirmudest ja häbitundest läbi – julgedes oma tegelikud unistused teoks teha. Ta kirjutab julgusest “kohale ilmuda”, oskusest jääda kaotajaks ja tunda uhkust väikeste sammude üle, mida enamik sinu suurimaid kriitikuid kunagi astuda ei söendaks. Raamat sisaldab rohkelt inimlikke näiteid ja avab iga juhi silmad tõeliselt haavatavale ja ehedale juhtimisele.

3)     Milline juht sa oled vs milliseks juhiks soovid sa saada? Kas sina juhid pea või südamega? Kas sinus on piisavalt emotsionaalselt intelligentsust või eelistad pigem kõrget IQ?
“Leadership: The Power of Emotional Intelligence” – Daniel Goleman

Daniel Golemani versioon emotsionaalselt intelligentsusest juhtimises pakub juhtidele mõtteainet, millised juhid nad tegelikult on. Saades teada, kuidas emotsionaalse intelligentsuse praktiseerimine sinu organisatsiooni edendab ning mis on IQ ja EQ tegelik vahe, leiab iga juht mõtteainet ja piisavalt vajalikke tehnikaid, et ka oma juhtimine peast rohkem südamesse viia ja robotlike käskluste asemel rohkem kaastunnet, empaatiavõimet ja lahkust üles näidata.

4)    Panusta heale, teadlikule kommunikatsioonile, sest vaid läbi tasakaaluka suhtluse, oskad sa viia motivatsiooni hoopis kõrgemale tasandile.
“Liikupanev jõud” – Daniel H. Pink

Motiveerimist peetakse iga hea juhi kõige väärtuslikumaks oskuseks. Seetõttu on ka Daniel Pinki raamat üks vajalikumaid õpikuid kõigile, kes soovivad muuta ühekülgse ja igava motivatsiooni elavaks ja täisväärtuslikumaks. Raamat sisaldab mitmeid ja mitmeid motivatsioonisaladusi – liikudes lühiajalistelt ergutusmeetoditelt töötajate suuremale vabadusele ja individuaalsetele vajadustele.

5)    Ära unusta, et kõigil on häid ja halbu päevi. Edasi liiguvad siiski vaid need, kes usuvad iseendasse ja teavad, et nende sisemine vägi on tugevam kui sisehääl, mis neid pidevalt kritiseerib.
“War of Art”- Steven Pressfield

Midaiganes sa ka ei teeks, nõuab sinult tohutut energiat. Mida suuremad on sinu plaanid, seda suurema sisevõitluse sa läbi pead tegema. Iga inimene siin maailmas, kes on kunagi avaldanud artikli, raamatu, loonud firma, roninud karjääriredelil kõrgemale jne, on võidelnud oma hirmude, ärevuse ja kahtlustega. Ometi on paljud sellele vaatamata jaganud oma töid, oma annet ja oskusi maailmaga – puudutades paljude elusid ja inspireerides ka teisi tegema sama. Parim raamat kõigile, kelle siseheitlus on kasvõi korra neid õigelt teelt kõrvale kallutanud ja vähemaga leppima sundinud.

KOHTUME "TUNNUSTAV JUHTIMINE" KOOLITUSEL

Koolituselt saad praktilise 7-sammulise meeskonna juhtimise ja -motiveerimise süsteemi,
mis aitab püsivalt töötajate sisemotivatsiooni kasvatada, meeskonnatunnet parandada,
töötajate iseseisvust suurendada, neid tunnustada ja tiimis omavahelisi suhteid tugevdada.
 
Koolitusel on 100% Raha Tagasi Garantii. Päriselt!
 
REGISTREERI: 29. septembril Tehnopolis I Tähtajatu e-kursusena
 

INSPIREERIVAD VIDEOKURSUSED

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga