Juhtimiskoolitus “Mitterahaline motiveerimine” (Äripäev)

Mitterahaline motiveerimine“Mitterahaline motiveerimine”

Esma- ja kesktasemejuhtidele mõeldud juhtimiskoolitus, mis aitab juhil töötajaid lisaks palgale ka mitterahalistel viisidel motiveerida, neid rohkem tunnustada ja nende töörõõmu suurendada.

Toimumisajad

04.mai 2016
Tammsaare Ärikeskus A.H.Tammsaare tee 47, Tallinn (VII korrus, AS Emor koolitusruumis Apollo)

26.oktoober 2016
Tammsaare Ärikeskus A.H.Tammsaare tee 47, Tallinn (VII korrus, AS Emor koolitusruumis Apollo)

Eesmärk

Koolituse eesmärgiks on anda juhtidele teadmised ja oskused iseenda ning teiste inimeste mitterahaliseks motiveerimiseks, jõustamiseks ja koostööle suunamiseks. Koolitus aitab juhil töötajate sisemisi motivaatoreid paremini mõista, töötajaid lisaks palgale mitterahalistel viisidel motiveerida ja igapäevasesse koostöösse rohkem kaasata.

Sihtgrupp

Koolitus on eelkõige sobilik esma- ja keskastmejuhtidele (osakonnajuhid, tiimijuhid, kaupluste juhid, vahetuste vanemad jt), kes on viimase 3 aasta jooksul (spetsialistist) juhiks saanud, aga sobib hästi ka suurema kogemusega juhtidele ja personalijuhtidele, kes soovivad inimeste juhtimisel lisaks palgale ka täiendavaid mitterahalisi motivatsiooniviise kasutada.

Koolituse tulemusena juhid …

… teadvustavad enda rolli inimeste juhina protsesside juhtimise kõrval;
… on teadlikud oma tugevustest ja nõrkustest juhina ja soovivad areneda;
… mõistavad, mis inimesi lisaks palgale motiveerib ja kuidas nende ootusi täita;
… oskavad kasutada KOHTUNIK’u mudelit mitterahaliseks motiveerimiseks;
… leiavad iseendaga parema kontakti ja tunnevad ise tööst rohkem rõõmu.

Milleks mitterahalist motiveerimist vaja on?

Paljude organisatsioonide juhid on igapäevaselt sarnase probleemi ees – nad ütlevad, et töötajatega on kõik justkui hästi ja vajalikud asjad saavad kõik tehtud, aga töötajate sära on silmist kadunud. Seda tõdemust kinnitab ka GALLUP 2013 motivatsiooniuuring Eestis, mille kohaselt:

16% töötajatest

on oma tööle pühendunud (nad armastavad oma tööd)

64% töötajatest

käib tööl vaid palka teenimas (neid ei huvita tulemused)

20% töötajatest

töötavad teadlikult oma juhile vastu

Mida need numbrid näitavad? Need numbrid näitavad, et juhtidel on hetkel kasutamata 84% töötajate tegelikust potentsiaalist.

Kas nende numbrite taga on AINULT Eesti madal palgatase? Ei, sest mitmed rahvusvahelised ja kohalikud uuringud kinnitavad, et hea palk on loomulikult igale inimesele väga tähtis, kuid lisaks palgale on juhil terve hulk mitterahalisi motiveerimise viise, mis samuti töötajate motivatsioonile väga olulist mõju avaldavad, kuid põhjendamatult juhtide tähelepanu alt välja on jäetud. Ja just sealt madala pühendumuse tegelikke põhjuseid otsida tasubki.

Töötajate ja inimeste motiveerimine

Juht kui motivaator

Kõige olulisem motivaator töötaja jaoks ei ole palk, vaid tema otsene juht. Mitterahalise motiveerimise koolitus aitab juhil töötajate sisemisi motivaatoreid paremini mõista ja nende stimuleerimiseks teadlikult tegutseda. Selleks omandavad juhid koolitusel efektiivse juhtimismeetodi KOHTUNIK.

KOHTUNIK’u juhtimismeetod  näitab juhile, kuidas …
… töötajaid rohkem tunnustada ja väärtustada (K)
… töötajatega täpseid vastastikuseid ootusi kokku leppida (O)
… töötajatest rohkem hoolida (H)
… töötajatele rohkem tagasisidet anda (T)
… töötajaid rohkem usaldada ja nendele delegeerida (U)
… ise positiivsem, optimistlikum ja naeratavam juht olla (N)
… töötajaid innustada, inspireeria ja julgustada (I)
… töötajaid rohkem kaasta ja tiimi ühtsustunnet suurendada (K)

Koolituse metoodika

… innustav, kaasav ja interaktiivne loeng vajalikuks taustainfoks;
… arutelud kogemuste vahetamiseks ja ideede ammutamiseks;
… individuaalsed materjali mõtestamiseks ja omandamiseks;

Koolitust tutvustav video

Mida kliendid koolituse kohta ütlesid?

“Mitterahalise motiveerimise koolitus oli minu jaoks suur üllatus. Sõber soovitas minna, aga ma ei osanud sellest midagi oodata, sest pikaajalise juhikogemusega arvasin end kõike motiveerimisest teadvat. Tuli aga välja, et ma eksisin. Koolitaja avas motiveerimise ja inimeste juhtimise täiesti uue nurga alt, näidates, kui palju tegelikult juhil on võimalusi oma töötajate töötahet suurendada. Ning seda kõike null-eelarvega. Tänaseks olen KOHTUNIK’u mudelit paar nädalat katsetanud – ja see toimibki! Inimesed on rõõmsad ja näevad, et ma päriselt hoolin.”
– Mait Kaselaid, Elnaste juhataja

“Motiveerimine ei ole ainult palga suurendamine, sest meil firmajuhtidel pole selleks lihtsalt piisavalt raha, et kogu aeg inimeste palka suurendada. Lisaks sain koolitusel teada, et ainult palgast niikuinii ei piisa, sest töötajad ootavad lisaks palgale juhilt ja töökohalt midagi veel. See “midagi veel” oligi minu jaoks kõige olulisem üllatus, mille peale varem lihtsalt ei olnud tulnud. Kaido poolt õpetatud KOHTUNIK’u juhtimismeetod andis sellele kõigele praktilise mõõtme ning täna tunnen, et olen parem juht. Ning tundub, et töötajad tunnevad sama 🙂 Aitäh!”
– Marge Vaikne, Mäetopi puhkemaja juhataja

“Mina jäin koolitusega väga rahule, sama võin kinnitada ka tiimijuhtide ja müügimeeskondade osas. Niipalju kiidusõnu ei ole kuulnud veel ühegi koolitaja kohta, järelikult läks see teadmine, mida andsid, paljudele korda. Finaal oli ka suurepärane, ületas ootusi. Kõik osalejad tulid vabatahtlikult sellele koolitusele, me ei sundinud kedagi. See, et osavõtjate arv oli nii suur, oli heaks indikaatoriks sinu koolituste sisu ja kvaliteedi osas.”
– Erika Truuverk, Äripäeva müügidirektor

Maksumus

Koolituse maksumus on 379 € + km (koos käibemaksuga 455 €).

Registreerimine

Selle koolituse kliendihaldur on Kaire Kaljur (Äripäeva Akadeemia)
Registreerimiseks kirjuta Kaire.Kaljur@aripaev.ee või helista 667 0440