fbpx

Avalik juhtimiskoolitus “Tunnustav juhtimine” 2021

Juhtimiskoolitus “Tunnustav juhtimine”

Soovid juhina, et su meeskond toimiks nagu kellavärk ja ise saaksid keskenduda kõige olulisemale? Tahad saada tiimi tööle nii, et sealne koostöö oleks loomulik, töötajad pühendunud ja ka tulemuste vaatamine paneks sul silma särama? Ekspertide sõnul on vastus lihtne – palju muu olulise kõrval tuleb ka juhtimine motiveerivamaks saada!

Kui muidu tore kollektiiv on veidi väsinud ja ei pinguta sinu arust enam piisavalt, tasub muude asjade hulgas kaaluda ka juhtimisele pilk peale heita. Ütlevad ju eksperdid/uuringud, et justnimelt otsesel juhil ja juhtimisel on töötajate motivatsioonile ja töökvaliteedile kirjeldamatult võimas mõju.

Mida aga teha selleks, et tiimi töövõimekust tõsta, majandustulemusi parandada ning parima juhi tiitel endale taskusse noppida?

Tunnustava juhtimise koolitus annab sulle praktilised juhendid ja süsteemi, mida järjekindlalt rakendades saad oma tiimi pühendunud töötajad, kes tulevad tööle hea meelega ning teevad tööd innustunult ja entusiasmiga. Ja tasub uskuda – ka majandustulemused paranevad! Forbes’i andmetel toodavad pühendunud tiimid lausa 21% paremaid tulemusi.

Mida koolitus sulle annab?

Koolitusel saad muuhulgas teada, mida teha siis, kui tiimiliikmed paistavad veidi inertsed ja loiud, mõned isegi negatiivsed ja kriitilised.

Samuti seda, kuidas motiveerida raske ja rutiinse töö tegijaid ning kuidas soodustada loomingulisust ja initsiatiivi üles näitamist meeskonnas.

Ja ka seda, kuidas lülitada tiimitööle geniaalseid erakuid ja isepäiseid originaalitsejaid. Kuidas juhtida stressivabalt ja inspireerivalt, ning luua meeskonda sisekliima, mis iseenesest paremaid tulemusi motiveeriks tooma.

Selle saavutamiseks annab koolitus sinu käsutusse 6-sammulise juhtimise ja motiveerimise praktilise abivahendite süsteemi, mis sisaldab:

1. TÖÖTAJATE MITTERAHALISTE MOTIVAATORITE AVASTAJAT
See töötajate mitterahaliste motivaatorite avastamise tööriist võimaldab juhi jaoks mugavalt teada saada, mis tema meeskonda lisaks rahale töö juures motiveerib, et seeläbi siis töötajate motivatsioon laes hoida.

2. JUHIOMADUSTE ARENDAMISE TÖÖRIISTA “KOHTUNIK”
Mudel võimaldab juhil end analüüsida ja hinnata, selle kohta töötajatelt tagasisidet küsida, ning juhtimisalaseid eesmärke seada kaheksas olulises juhtimise valdkonnas:

Kiitmine ja tunnustamine;
Ootuste ja eesmärkide seadmine ja vastutuse võtmine;
Hoolivuse ja huvi ülesnäitamine;
Tagasiside regulaarne andmine ja küsimine;
Usaldusliku, avatud ja emotsionaalselt turvalise tiimikultuuri loomine;
Naeratav ja positiivne meeskonnaga suhtlemine;
Innustamine, inspireerimine ja julgustamine uusi asju proovima;
Kaasava juhtimise ja koostöö praktiseerimine.

3. KOKKULEPETE PÜSIMISEKS TIIMIS “TIIMIRAAMATUT”
Tiimiraamat on ülikasulik vahend meeskonna sisekultuuri kõrgel tasemel hoidmiseks. See võimaldab juhil lihtsalt meeskonnas siduvaid  ja toimivaid  kokkuleppeid sõlmida ning tiimi kokkulepete järgimise eest ka vastutavana hoida.

4. VABADUSE SUURENDAJAT – “OTSUSTUSTAHVEL”
Otsustustahvel on kaval abimees peenetundelise ja vastastikku kasuliku delegeerimise korraldamiseks. Juht saab vähemstrateegilistest ülesannetest vabanemisega oluliselt aega juurde ning suuremat vastutust omavad töötajad tunnevad end ettevõtte jaoks väärtuslikumana.

5. TAGASISIDE TÖÖRIISTA “JÄTKA – ALUSTA – LÕPETA”
Arengu- ja koostöövestlused ei pea olema piinavad kohustused. Meetod võimaldab juhil õigesti ära kasutada 1:1 vestluste kogu kuldaväärt võimalused, et rahulikus ja vabas õhkkonnas konstruktiivselt ning innustavalt töötajal aidata oma tulemusi veegi parandada, töötamise rahulolu suurendada ning seega ka ettevõttesse rohkem panustada.

6. TIIMIKONTAKTI PARANDAJAT – “PERSOONIKAARDID“
Persoonikaardid on juhi salavõti meeskonna tõhusamaks toimima panemiseks. Selle instrumendi abil saad oma töötajaid paremini tundma õppida ning lihtsate vahenditega usaldust, avatust ja psühholoogilist turvatunnet suurendada.

Kui sulle tundub seda olevat liiga palju, siis tegelikkuses on kõiki neid meetodeid lihtne kasutada ja nad tõepoolest toimivad. Seda kinnitavad sajad juhid ja ettevõtted, kes need juba edukalt kasutusele on võtnud.

Marit Tisler

“Vooseisund kestab ja loodetavasti pikemalt. Täna hommikul juhte nähes oli selline tunne, et kõikides oleks tärganud selline lapsepõlve vaimustus, mida nad kogesid uue mänguasja saamisel. Ma ei oska sõnadesse panna, aga see tunne, mis täna on, see on ülev ja ma olen siiralt õnnelik, et Sa niimoodi suutsid meid kõiki positiivselt puudutada! Suured tänud Sulle!”
Marit Tisler, Päästeameti personaliekspert

Kui tunned: “No meil läheb tegelikult niigi hästi…”

Kui sulle tundub, et sinu meeskonnas on kõik juba niigi hästi, siis võib see tõepoolest nii olla … aga samas võib üsna suur potentsiaal ka veel kasutamata olla.

Seda kinnitab üsna masendav Eesti pühendumuse statistika (2019), mida Gallup Eestis mõõdab:

25% töötajatest teeb oma tööd hingega.

64% töötajatest teevad ära hädavajaliku, et palk kätte saada.

11% töötajatest on meeskonnas ussitamise hästi ära õppinud
ning töötavad juhile ja tiimile suisa vastu.

Hirmutav, eks? Asi läheb kahjuks veelgi hullemaks. Nimelt väitis ühes CV Keskuse korraldatud uuringus:

29,4% töötajatest, et nad oleksid nõus madalama palgaga,
kui nende otsene juht vahetuks.

Ja 59,8% töötajatest, et nad ei ole organisatsiooni juhtimiskvaliteediga rahul,
mis vähendab otseselt nende motivatsiooni ja pühendumust tööle.

Ka see ei ole veel kõik. Nimelt näitas Palgainfo Agentuuri uuring, et ainult 12% töötajatest Eestis soovitaks oma juhti mõnele tuttavatele. Järelikult ei soovita oma juhti ühelegi tuttavale 9 töötajat 10’st!

Mida need numbrid näitavad? Need näitavad seda, et isegi kui teie tiimitöö tundub pealtnäha enam-vähem korras olevat, ei tähenda see veel, et selle tõeline potentsiaal saavutatud oleks. Sageli leiavad juhid olemasolevate “väsinud” töötajate seast tõeliselt asendamatuid ja säravaid pärleid just peale seda, kui tunnustava juhtimise meetodid on meeskonnas kasutusele võetud. Seda kinnitab hästi ka seni osalenud juhtide tagasiside antud koolitusele:

“Minu ootused täitusid, konkreetsed tööriistad on käes ☺ Aitäh!”

Mulle väga meeldis, et koolitaja tõi näiteid päriselust. Huvitav oli kuulata ja ma usun, et saan käsitletut kuuldut tiimis reaalselt kasutada.

“Selge ja arusaadav käsitlus. Palju näiteid (aitas visualiseerida). Rõhk inimeste individuaalsusel. Praktiline.”

“Sain juurde huvitavaid tööalaseid võtteid, mida meeskonna peal katsetada. Ja peamine on inimestega tegelemine, mitte ainult protsessidega.”

“Soovisin teada, mis on tunnustav juhtimine ja soovisin teada saada, kuidas oma juhtimist edaspidi parandada. Seda kõike ma sain.”

Loe veel osalenud juhtide tagasisidet: Avalik koolitus / Sisekoolitus / Videod

Ei tea kas praegu oleks õige aeg… kriis ja puha…?

Praegusel kriisiperioodil esineb paljudel inimestel erinevate põhjustega motivatsiooniprobleeme – kes pelgab haigestuda, kellele mõjub isolatsioon rängalt, keda hirmutab tulevik – õige, stressivaba tööatmosfääri loomine on just praegu olulisem kui ei iial enne!

Juhina oma töötajaid õigesti toetades muudad nad rahulolevamaks ja töövõimekamaks, ning suunad seeläbi ka oma ettevõtte kiiremale kasvule.

Mis see Motivaator.ee üldse on?

Oleme 10 aasta jooksul korraldanud üle 500 koolituse, mille käigus on motiveerivamaid juhtimisvõtteid õppinud kasutama üle 7500 erineva taseme juhi. Allpool on mõned nende kommentaarid:

„Mina jäin koolitusega väga rahule, sama võin kinnitada ka tiimijuhtide ja meeskondade osas. Niipalju kiidusõnu ei ole kuulnud veel ühegi koolitaja kohta, järelikult läks see teadmine, mida andsid, paljudele korda. Finaal oli ka suurepärane, ületas ootusi. Kõik osalejad tulid vabatahtlikult sellele koolitusele, me ei sundinud kedagi. Osavõtjate suur arv oli kindlasti heaks indikaatoriks sinu koolituse sisu ja kvaliteedi osas“
Erika Truuverk, Äripäeva müügidirektor

Kogu meie kirju kollektiiv jäi koolitusega väga rahule.Mõtteid, repliike, märksõnu ja ja lõbusat naljaheitmist kuuldu üle jagub igasse päeva. Kolleegide säravad silmad ja teemade õhinaga edasiarendamised on parim märk sellest, kuivõrd kasulik ja vajalik see koosveedetud päev oli. Nii uute teadmiste omandamisel kui ka kollektiivi ühise hea emotsioonivälja loomisel.“
Ülle Kruuse, Kadrioru Park personalijuht.

Ja sellise kogemuse sai koolituselt Eesti Keskkonnateenused AS tegevjuht Argo Luude

Play
Slider

***

Miks just “Tunnustav juhtimine” koolitus?

Eestis on hulganisti häid juhtimiskoolitusi, millest paljud on oma olemuselt aga nii akadeemilised ja vähepraktilised, et nendel käiakse sisulise töö asemel toredasti aega veetmas, uusi tutvusi sõlmimas ja meelt lahutamas.

Lubame, et “Tunnustava juhtimise” koolitus paneb sind päriselt kaasa mõtlema, kaasa töötama ning mis kõige tähtsam – sa saad koolituselt kaasa praktilise juhendi konkreetsete sammudega, kuidas õpitut oma meeskonnas töösse rakendada, ja seeläbi töötajad oma töölõigu kuiva täitmise asemel selle positsiooni säravateks superkangelasteks muuta!

Kes koolitab?

Koolituse viib läbi “Parim koolitaja 2016” ja “Parim koolitaja 2017” tiitli pälvinud Motivaator.ee juhtide ja meeskondade koolitaja Kaido Pajumaa. Kaido kohta saab lähemalt teada siit.

Kus ja millal toimub?

Koolitus toimub 10.märtsil 2021a Tallinnas Tehnopoli ruumis Saturn (aadress Teaduspargi 6/1, Tallinn)

PARKIMINE ON TASUTA

Koolitusel osalejatele on Tehnopoli ümbruses parkimine TASUTA. Selleks tuleb oma parkimine registreerida SIIN, kuid MITTE VAREM kui 12h enne koolituse algusaega. Juhul, kui sõiduk jääb registreerimata, saab seda teha ka hommikul koolitusruumis.

NB! Vahetult maja/sissepääsu ees on lubatud parkida max. kuni 2h.

Missugune on päevakava?

Koolituse kogumaht on 7 akadeemilist tundi, millest 50% moodustab auditoorne töö, 25% praktiline töö ning 25% iseseisev töö.

Täpsem ajakava:
10.00 – 11.30 Juhtimiskoolitus
11.30 – 11.45 Kohvipaus
11.45 – 13.15 Juhtimiskoolitus
13.15 – 14.00 Lõuna
14.00 – 16.00 Tunnustava juhtimise praktikum

Palju maksab?

Koolituse tavahind on 249 eurot + km.
Soodushind 199 eur + km kehtib kuni 01.03.2021a.

Maksumus sisaldab:
1) Koolitust ja koolitusmaterjale;
2) Lõunat ja 2 kohvipausi;
3) Tunnistust koolituse läbimise kohta.

Aga kui ma ei jää koolitusega rahule?

Koolituse kohta kehtib 100% Raha Tagasi Garantii! Kui peale koolitust oled veendunud, et ei saanud sellest oodatud kasu, mis aitab oma meeskonnale lähemale jõuda ja neid rohkem motiveerida, maksame sulle lisaküsimusi esitamata kogu raha tagasi. Päriselt! Täpsem info siit.

Soovid enne registreerimist lisa küsida?

Juhul, kui sul on koolituse kohta sisulisi küsimusi, kirjuta julgelt otse koolitajale –  Kaido Pajumaa – kaido@motivaator.ee või helistage 509 4020.

Päästa oma tiim keskpärasusest ja registreeri koolitusele:

Registreerimiseks täida palun allpool olev vorm. Juhul, kui teie ettevõttest soovib rohkem inimesi osaleda, siis kirjuta osalejate nimed „Lisainfo“ väljale. Võtame sinuga paari päeva jooksu kindlasti ühendust ja edastame arve, mille tasumine garanteerib koha koolitusel.

NB! Märgi lisainfo lahtrisse ka oma eelistused lõunapausi osas  –  kas soovid taimetoitu või on sul mõne toiduaine suhtes allergiaid (gluteen, piim vm). Nii teame sinu vajadustega arvestada.

Osaleja ees- ja perekonnanimi

Osaleja e-maili aadress

Osaleja (kontaktisiku) telefon

Arve maksja andmed (nimi, aadress)

Lisainfo: toitlustuse erisoovid ja täiendavate osalejate nimed ning e-maili aadressid