Kuidas teenida rohkem raha?

Kui rääkida enesearengust, siis arvatakse tihti, et see peab toimuma oma kõhu arvelt – öeldakse, et isiklik areng (mõnikord samastatud ka vaimsusega) peab olema askeetlik ja raha teenimine ei käi sellega kokku. Aga kuidas siiski kombineerida kaks valdkonda – eneseareng ja raha teenimine?

Mis on eneseareng?
Et mõista nende kahe mõiste koostööd, on hea mõista nende tähendusi. Ehk siis, mis on üldse eneseareng?

Enesearenguks saab nimetada kõike, mida me teeme oma elus teadlikult ja enda mugavustsoonist väljudes.

Inimesed on paljuski oma harjumuste ning uskumuste vangid. Kui me oleme harjunud mingeid tegevusi tegema, siis teeme me seda aastaid ja võib-olla isegi aastakümneid. Mõnikord juhtub nii, et me muudame ennast alles mingi olulise kriisi või šoki tagajärjel.

Kui me aga otsustame hakata tegelema enesearenguga, siis ei ole šokki vaja. Sellisel juhul on vaja ainult ühte teadlikku otsust: “Ma soovin midagi muuta!”. Ja siis astuda esimene samm.

Näiteks, kui sa oled harjunud teatud viisil sööma ning selle tagajärjel on aastatega sulle lisandunud sinu jaoks ebasoovitavad 10 kilo, siis enesearenguga hakkad sa tegelema juhul, kui sa otsustad ühel päeval: “Aitab! Isegi, kui see on minu jaoks raske ja ebameeldiv, hakkan ma alates tänasest tegema trenni ning muudan oma menüüd”.

Jah, kuigi paberil tundub see lihtne, siis praktikasse viia on seda väga keeruline. Just sellepärast nimetataksegi seda teadlikuks enesearenguks.

Miks me teenime nii palju kui me teenime?
Raha teenimise ümber on väga palju kära. Sellel teemal on kirjutatud sadu, ehk isegi tuhandeid, erinevaid raamatuid, mis kõik õpetavad, kuidas me saaksime rohkem raha teenida ning seeläbi õnnelikuks saaksime. Need raamatud ei ole tegelikult täiesti ühesugused ning kaugeltki mitte ebahuvitavad, vaid hoopiski väga inspireerivad ja motiveerivad. Kuid kõikidel raamatutel on alati üks ja sama viga – need ei too meile tulemusi. Tulemusi toob ainult see, kui me võtame ja rakendama selle raamatutarkuse ka praktikasse. Sellisel juhul kasutame me jällegi teadlikkust ning me oleme astunud enesearengu mänguväljakule.

Raha teenimisest saab rääkida mitmes kontekstis. Isegi spirituaalne kontekst on olemas – me teenime nii palju kui me väärt oleme. Ja teatud mõttes on selles isegi väga sügav tõde.

Siiski, miks sa teenid just nii palju raha, nagu sa hetkel teenid?

Vastuse sellele küsimusele saab anda vastates iseendale kolmele lihtsale küsimusele:

1. Kui palju ma soovin raha teenida?
Kui küsida sajalt inimeselt, kui palju raha nad sooviksid teenida, siis 95% nendest vastaks, et nad sooviksid teenida rohkem. Aga kui palju rohkem? Selle peale ei ole enamik meist mõelnud.

Mis oleks tulemus, kui sa peaksid sõitma autoga Tallinnast Pärnusse, aga autojuhile ei öeldaks, kuhu on minek? Korraldus talle oleks “Sõida!”, aga keegi ei ütleks, kuhu sõita. Mis sa arvad, kui suur on tõenäosus, et sa jõuaksid Pärnusse õigel ajal? Või et sa jõuaksid sinna üldse? Jah, väga väike.

Just samad mehhanismid juhivad meid ka elus – me peame täpselt teadma, kuhu minek. Ja kui sa soovid minna suurema sissetuleku poole, siis tea täpselt, kui suur see sissetulek peaks olema. Vastasel juhul sa ei anna korraldust oma sõiduki juhile – alateadvusele.

2. Kui palju ma olen valmis raha teenima? 
Meie alateadvus on superinstrument, mis on meie kasutuses 24 tundi ööpäevas. Teadlased on kinnitanud ammu, et meie tulemused peegeldavad täpselt seda, mida me oma alateadvuses hoiame – kui seal on uskumused, et ma olen väärt 5000 krooni kuus, siis seda peegeldavad ka meie tulemused. Kui ma aga suudan oma alateadlikke uskumusi mõjutada ja kinnitada endale, et ma olen väärt 25 000 krooni kuus, on vaid aja küsimus, et ma sinna tasemeni jõuan.

Kuidas?

Meie alateadvus kontrollib meie tegevusi 96-98% ulatuses ning need tegevused on kontrollitud vastavalt sellele, millesse me usume – missugused on meie uskumused. Just meie uskumused panevad piiri meie suutlikkusele rohkem teenida, mitte välised võimalused ja kokkulangevused.

Seega lisaks küsimusele, kui palju sa soovid raha teenida, pead sa ka mõistma seda, kui palju sa oled valmis raha teenima – missugused on sinu alateadlikud uskumused raha kohta?

3. Kui palju ma olen valmis pingutama?
Kui sul poleks enam mitte ühtegi teist võimalust, siis mida sa teeksid, et raha teenida oma perekonnale? Veelgi äärmuslikumalt lähenedes – kui sulle pandaks püstol meelekohale ja öeldaks, et sul on 4 nädalat, et teenida 15 000 krooni. Mis sa arvad, kas sa saaksid sellega hakkama? Muidugi saaksid – sul ei oleks ju teist võimalust.

Aga tavaliselt ei panda meile püstolit otsaette ja meil on võimalus kõrvale viilida pingutusest. Maailm on täis võimalusi midagi teha ning selle eest raha küsida. Inimesed on oma olemuselt äärmiselt kõrge loovusega olendid, mida näitavad kõik need geeniused meie maailmas. Kahjuks aga 99,99% meist ei luba seda geniaalsust üles tulla – me ei luba saada endal geeniuseks.

Esimene samm on alati tulla välja mugavustsoonist. Sageli on võimalusi ja väljakutseid, mida me ei võta vastu, kuna see on ebamugav ning seotud hirmudega. Nüüd on aeg nendest hirmudest vabaneda ja võtta ette samme, et luua teistele väärtust. Ja kui sa suudad luua väärtust, on ka inimesi, kes selle eest raha on nõus maksma. Ning kui sa võtad ette juba selliseid samme, on sinust saanud ettevõtja – tõeliselt vaba hing tõeliselt vabas maailmas. Sinu enda maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga