Tutvustus

Gallupi 2018. aasta tööjõu pühendumuse uuring Eestis tuvastas, et ainult 24% töötajatest on oma tööle pühendunud (loe: nendele meeldib see töö), 65% töötajatest käib tööl ainult palka teenimas (loe: teevad ära vaid nii palju kui hädavajalik) ja koguni 11% inimestest töötavad oma juhile ja tööandjale vastu (loe: tekitavad igapäevaselt juhile ja meeskonnale probleeme juurde).

Töötajate madalal tööle pühendumisel, nõrgal meeskonnatööl ja juhtide vähesel keskendumisel töötajate heaolule on aga oma hind. See hind ei paista välja otseselt kasumiaruande ühelgi real, kuid vähendab kaudselt efektiivsuse ja produktiivsuse languse ning meeskonnaliikmete omavahelise sisulise koostöö puudumise tõttu osakondade või organisatsioonide tulemusi märkimisväärselt.

Motivaatori eesmärgiks on seda kaudset kulu minimeerida toetades juhte teadmiste ning oskustega, mis aitavad nendel töötajate pühendumust suurendada, meeskonnaliikmete omavahelist koostööd parandada ja töötajatel ennast rohkem motiveerida.

Sellest eesmärgist tulenevalt töötamegi Motivaatoris igapäevaselt 3 suunal:
a) Tunnustava juhtimise (töötajate keskse) kasutusele võtmine (loe lähemalt);
b) Meeskonnatunde suurendamine tiimides (loe lähemalt);
c) Enesemotiveerimise oskuste parandamine (loe lähemalt).

Miks see töö oluline on?

Meie töö on oluline, sest lisaks karmile emotsionaalsele hinnale (tehes päevast päeva midagi, mida tegelikult teha ei tahaks) näitavad viimaste aastate teadusuuringud, et rõõmsad ja positiivsed töötajad on tööl reaalselt kuni 43% tulemuslikumad, 86% loovamad ning 66% tervemad. Ja need on vaid mõned näited positiivse töökogemuse mõjust tulemustele.

Just eespool mainitud põhjustel usume, et meeskonnatöö, töötajate kõrge motiveeritus (loe: soov seda tööd teha) ja töötajate keskne juhtimine peaksid olema iga juhi ja ettevõtte esmaseks prioriteediks. Kuidas on täna olukord aga sinu töötajatega?

    • Kui paljud sinu töötajatest päriselt osakonna (meeskonna) nimel pingutavad, ja kui palju käivad vaid oma töölõiku tegemas hoolimata, kuidas meeskonnal tervikuna läheb?
    • Kui paljud sinu töötajatest tunnevad, et praegune töökoht on nende jaoks hetkel just see õige ja nad soovivad just seda tööd, selles firmas just sinu alluvuses teha?
  • Ja kui paljud sinu töötajatest tunnevad, et sina juhina päriselt pingutad selle nimel, et nendel siin hea töötada oleks, nad oma tööle pühenduda saaksid ja et nad selle eest ka piisavalt tunnustust saavad?

Just nende küsimustega sind meeskonnajuhina aidata saame. Läheneme oma tööle alati personaalselt püüdes kohanduda iga meeskonnaga ja pakkudes seeläbi koolitusi, mis aitavad päriselt meeskondade omavahelist ühtsustunnet suurendada, töötajate sisemist motivatsiooni ja töötahet kasvatada ning juhtidel töötajatele lähemele jõuda, neid rohkem tunnustada ja inimeste kesksemalt meeskondi juhtida.

Kasutame oma töös palju erinevaid õpiviise alates interaktiivsetest kaasavatest loengutest kuni filmideni välja. Sinna vahele jäävad erinevad meetodid nagu meeskonnamängud, eneseanalüüsi pakkuvad harjutused, grupitööd ning paarisharjutused, mis muudavad meie koolitused värvikaks, personaalseks ja mitmekesiseks. Seniste klientide arvamustega saad tutvuda siin ja siin (videod).

Oma töös põhineme palju viimaste aastate teadusavastustele, positiivsele psühholoogiale, erinevatele juhtimis-, motivatsiooni- ja meeskonnateooriatele, aga ka intuitiivsele tunnetusele, mis aitavad muuta koolitused praktiliseks, kaasavaks ja lihtsasti rakendatavaks. Kui tunned, et soovid nendel teemadel arutada, võta julgesti ühendust Kontakt.

Koolitajast

Olen Kaido Pajumaa, Motivaatori asutaja, juht ja koolitaja.

Motivaatori teekond algas 2007. aasta suvel, kui otsustasin oma elu põhjalikult muuta. Tegelikult olin selleks ajaks juba päris palju oma elus ära teinud – Audentese Ülikooli cum laude lõpetanud, Tartu Ülikoolis bakalaureuse kraadi omandanud, 5 aastat Hansapangas töötanud ja aastatel 2004- 2007 ettevõtjana edukat ehitusäri teinud, mille aga noorte ettevõtjate rumalate vigade tõttu pankrotis kaotasime.

Just aasta 2007 oli murdepunktiks minu elus, kui hakkasin endalt küsima, mida ma tegelikult oma elult soovin ja kas senised valikud on mind õnnelikuks teinud. See oli hetk, mil hakkasin endalt küsima, kas minu senised motiivid ja motivaatorid olid end õigustanud ning mind tegelikult soovitud suunas viinud?

Sisekosmos

Nende “suurte küsimuste” üle mõtiskledes käivitasin 2008. aastal enesearengublogi www.sisekosmos.ee, mis muutus kiiresti üheks populaarseimaks enesearenguportaaliks Eestis. Aastatel 2008-2013 Sisekosmoses avaldatud 500 isiklikku lugu inspireerisid enam kui 320 000 blogi külastajat ja nii mitmegi elu sai tänu just nendele lugudele uue tähenduse ja hoo.

Lisaks blogimõtisklustele andsin nende aastate jooksul välja ka neli e – raamatut ja internetikursuse, millega on tänaseks liitunud enam kui 900 inimest. Sügisel 2014 ilmus Ajakirjade Kirjastuse poolt välja antud raamat “Jalutuskäigud sisekosmoses”, mis koondab eneses sadakond Sisekosmose kõige populaarsemat ja enim tähelepanu köitnud mõtisklust.

Sisekosmose kaudu algas ka minu koolitaja teekond, kui 2009. aastal lugejad koolituste kohta küsima hakkasid. Nende päringute tulemusena käivitasin enesearengule ja -otsingutele suunatud koolituste sarja “Kuidas luua eduteadvust?”, millel osales ühtekokku enam kui 1000 inimest.

Motivaator

2010. aastal jõudsid Sisekosmose enesearengu koolitused esmakordselt ettevõtetesse, kui avalikel koolitustel osalenud inimesed sarnast kogemust ka oma kolleegidele pakkuda soovisid. Nii sündis just ettevõtete sisemisele arengule suunatud Motivaator.ee, mille peamiseks eesmärgiks on aidata meeskonnatöö parandamise, inimeste kesksema juhtimise ja enesemotiveerimise oskuste kaudu inimestel oma tööst rohkem rõõmu tunda ja seeläbi rohkem ära teha.

***

“PARIM KOOLITAJA 2016 & 2017”

Äripäev annab igal aastal välja Eesti juhtide ja personalijuhtide poolt valitud “Aasta Parima Koolitaja” tiitli. Kaido on nimetatud tiitli saanud 2 aastat järjest aastatel 2016 ja 2017. Suur aitäh kõikidele hääletajatele!
Rohkem infot konkursi kohta leiad siit.

“Parim koolitaja 2016” tänuavaldust saad vaadata siin:

***

Koostöö Äripäevaga

Teen aktiivselt koostööd Äripäevaga, kus pakun avalikke koolitusi kahel suunal – mitterahaline motiveerimine ja enesejuhtimine.