fbpx

Tutvustus

Foto: Terje Atonen

Tere,
mina olen Kaido Pajumaa, Motivaatori asutaja, juht ja koolitaja (CV).

Motivaatori teekond algas 2007. aasta suvel, kui otsustasin oma elu põhjalikult muuta. Tegelikult olin selleks ajaks juba päris palju oma elus ära teinud – Audentese Ülikooli cum laude lõpetanud, Tartu Ülikoolis bakalaureuse kraadi omandanud, 5 aastat Hansapangas töötanud ja aastatel 2004- 2007 ettevõtjana ehitusäri teinud, mille aga noorte ettevõtjate rumalate vigade tõttu pankrotis kaotasime.

Just aasta 2007 oli murdepunktiks minu elus, kui hakkasin endalt küsima, mida ma tegelikult oma elult soovin ja kas senised valikud on mind õnnelikuks teinud? See oli hetk, mil hakkasin endalt küsima, kas minu senised motiivid ja motivaatorid olid end õigustanud ning mind tegelikult soovitud suunas viinud? Nende küsimuste üle mõtiskledes hakkasin kirjutama blogi www.sisekosmos.ee, kust sai alguse ka koolitaja teekond.

_____________________________________________________________________________

Parim koolitaja 2016 & 2017

_____________________________________________________________________________

Äripäev annab igal aastal välja Eesti juhtide ja personalijuhtide
poolt valitud Aasta Parima Koolitaja” tiitli. Mul on au olnud nimetatud tiitel saada 2 aastat järjest – aastatel 2016 ja 2017. Suur aitäh kõikidele hääletajatele!

Play
Play
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

___________________________________________________

Sisekosmos.ee – koolitaja tee algus

Sisekosmose blogi käivitasin 2008. aastal ja see muutus kiiresti üheks populaarseimaks enesearenguportaaliks Eestis (kuna sel ajal ei kirjutatud sellistel teemadel veel väga palju). Aastatel 2008-2013 Sisekosmoses avaldatud 500 isiklikku lugu inspireerisid enam kui 320 000 blogi külastajat ja nii mitmegi elu sai tänu just nendele lugudele uue tähenduse ja hoo.

Lisaks blogimõtisklustele andsin nende aastate jooksul välja ka neli e – raamatut ja internetikursuse, millega on tänaseks liitunud enam kui 900 inimest. Sügisel 2014 ilmus Ajakirjade Kirjastuse poolt välja antud raamat “Jalutuskäigud sisekosmoses”, mis koondab eneses sadakond Sisekosmose kõige populaarsemat ja enim tähelepanu köitnud mõtisklust, ning 2016.aastal ilmus raamat “Vastused sisekosmosest”inspiratsiooniraamat meestele ning naistele.

Sisekosmose kaudu algas ka minu koolitaja teekond, kui 2009. aastal lugejad koolituste kohta küsima hakkasid. Nende päringute tulemusena käivitasin enesearengule ja -otsingutele suunatud koolituste sarja “Kuidas luua eduteadvust?”, millel osales ühtekokku enam kui 1000 inimest.

Motivaator.ee – ärikoolitaja teekonna algus

2011. aastal jõudsid Sisekosmose koolitused esmakordselt ettevõtetesse, kui avalikel koolitustel osalenud inimesed sarnast kogemust ka oma kolleegidele pakkuda soovisid. Nii sündis just ettevõtete sisemisele arengule suunatud Motivaator.ee, mille peamiseks eesmärgiks on aidata juhtimise ja meeskonnatöö kvaliteedi parandamise kaudu inimestel oma tööst rohkem rõõmu tunda ja seeläbi rohkem ära teha.

Intervjuu Äripäeva Raadios juhtimisest Eestis
Play
Slider

___________________________________________________

Miks arvan, et see oluline on?

Gallupi 2018. aasta tööjõu pühendumuse uuring Eestis tuvastas, et ainult 24% töötajatest on oma tööle pühendunud (loe: nendele meeldib see töö), 65% töötajatest käib tööl ainult palka teenimas (loe: teevad ära vaid nii palju kui hädavajalik) ja koguni 11% inimestest töötavad oma juhile ja tööandjale vastu (loe: tekitavad igapäevaselt juhile ja meeskonnale probleeme juurde).

Töötajate madalal tööle pühendumisel, nõrgal meeskonnatööl ja juhtide vähesel keskendumisel töötajatele on aga oma hind. See hind ei paista välja otseselt kasumiaruande ühelgi real, kuid vähendab kaudselt efektiivsuse ja produktiivsuse languse ning meeskonnaliikmete omavahelise vähese koostöö tõttu osakondade või organisatsioonide tulemusi märkimisväärselt.

Motivaatori eesmärgiks on seda kaudset kulu minimeerida toetades juhte teadmiste ning oskustega, mis aitavad nendel töötajate pühendumust suurendada, meeskonnaliikmete omavahelist koostööd parandada ja töötajatel ennast rohkem motiveerida.

Sellest eesmärgist tulenevalt töötamegi Motivaatoris igapäevaselt 3 suunal:
a) Motiveeriva juhtimise (töötajatekeskse) kasutusele võtmine (loe lähemalt);
b) Meeskonnatunde suurendamine tiimides (loe lähemalt);
c) Enesemotiveerimise oskuste parandamine (loe lähemalt).

Just nende teemadega sind meeskonnajuhina aidata saan. Lähenen oma tööle alati personaalselt püüdes kohanduda iga meeskonnaga ja pakkudes seeläbi koolitusi, mis aitavad päriselt meeskondade omavahelist ühtsustunnet suurendada, töötajate sisemist motivatsiooni ja töötahet kasvatada ning juhtidel töötajatele lähemele jõuda, neid rohkem tunnustada ja inimeste kesksemalt meeskondi juhtida.

Oma töös tuginen palju viimaste aastate teadusavastustele, positiivsele psühholoogiale, erinevatele juhtimis-, motivatsiooni- ja meeskonnateooriatele, aga ka intuitiivsele tunnetusele, mis aitavad muuta koolitused praktiliseks, kaasavaks ja lihtsasti rakendatavaks. Kui tunned, et soovid nendel teemadel arutada, võta julgesti ühendust Kontakt.

_______________________________________________________________

Koostöö Äripäevaga

Teen aktiivselt koostööd Äripäevaga, kus pakun
avalikke koolitusi teemal “Mitterahaline motiveerimine

______________________________________________
TEKKIS HUVI?
KÜSI SISEKOOLITUSE HINNAPAKKUMIST