Meeskonnakoolitus “Enesemotiveerimise kunst”

Meeskonnakoolitus-enesemotiveerimise-kunst

“Enesemotiveerimise kunst”

Enesemotiveerimisele suunatud koolitus, mis aitab oma tööd värskema pilguga näha,  lisamotivaatorid palga kõrval üles leida ja seeläbi oma tööst rohkem rõõmu tunda ning töösse rohkem panustada.

Eesmärk

Koolituse eesmärgiks on aidata osalejal oma töö juures üles leida palga kõrval tema jaoks olulised lisamotivaatorid ja neid iseenda motiveerimiseks teadlikult kasutada. Koolitus aitab osalejal iseennast ja oma kolleege paremini mõista, oma tööle värskema ja innustavama tähenduse anda, meeskonna ühtsustunnet suurendada ja eneses optimistlikke ning elujaatavaid hoiakuid kujundada.

Sihtgrupp

Koolitus sobib hästi kõikidele meeskondadele, sest sõltumata valdkonnast vajavad kõik töötajad sisemist motivatsiooni ja innustust. Eriti hästi sobib see tugiüksustele (raamatupidajad, ametnikud, assistendid jt), kuna koolitus võimaldab oma tööd uue ja tähenduslikuma nurga alt näha ning seeläbi igapäevasest rutiinist väljuda.

Koolituse õpiväljundid

Osalejad teavad, mis on sisemine motivatsioon ja oskavad seda eneses luua,
Leiavad palga kõrval enese jaoks olulised lisamotivaatorid üles;
Näevad oma tööd uue nurga alt ja annavad sellele sügavama tähenduse;
Leiavad iseenda ja kolleegidega parema kontakti ja on seeläbi õnnelikumad;
Väärtustavad iseennast, meeskonda ja oma tööd kõrgemalt.

Kas teadsid õnnelikud töötajad

Milleks enesemotiveerimist vaja on?

Meie kõigi fundamentaalne soov on end hästi tunda ja elus edasi liikuda. Psühholoogid väidavad, et kõik meie tegevused on motiveeritud just sellest soovist. Kuna me veedame töötades enam kui 75% oma ärkveloleku ajast ja kuni 40 aastat oma elust, muutubki kriitilise tähtsusega küsimuseks:

“Kuidas mina ja minu meeskond end töö juures tunneme –
kas tööl käimine on TÖÖRÕÕM (tahan teha) või TÖÖPIIN (kohustus, et pean tegema)?”

Enesemotiveerimise koolitus aitab töö juures enese jaoks olulised lisamotivaatorid palga kõrval üles leida, et suurendada seeläbi eneses tunnet “tahan seda tööd teha” ja selle kaudu ka reaalselt rohkem ära teha.

Enesemotiveerimine hoiab töötajad “saavutamise tsoonis”

Inimesed veedavad töötades aega erinevates emotsionaalsetes tsoonides, millest kõige tulemuslikum on “Saavutamise tsoon”, kus kasutatakse ära kogu oma sisemine potentsiaal. Kõige nõrgemate tulemustega on aga inimesed “Ellujäämise tsoonis”, kus suur osa energiast (potentsiaalist) kulub erinevate negatiivsete emotsioonidega tegelemiseks.

Saavutamise tsoonis juhib inimesi motivatsioon (positiivsus, inspiratsioon jt), ellujäämise tsoonis juhib inimesi aga hirm. Enesemotiveerimise koolitus aitab töötajatel püsida rohkem aega “Saavutamise tsoonis” ja seeläbi paremaid tulemusi saavutada ning tegemisest ka rohkem rõõmu tunda.

Koolituse metoodika

… innustav, kaasav ja interaktiivne loeng vajalikuks taustainfoks;
… arutelud ideede avastamiseks ja omavahelise koostöö arendamiseks;
… meeskonnaharjutused puhta sisemise motivatsiooni kogemiseks;
… individuaalsed ja paarisharjutused materjali mõtestamiseks ja omandamiseks;
… inspireerivad filmilõigud ja nendele järgnevad arutelu.

Koolituse formaat, kestus ja keel

1-2 päevane kaasaval aktiivmeetodil põhinev koolitus.

NB! Koolituse saab tellida eesti ja inglise keelsena.

Koolitaja

Koolituse viib läbi “Parim koolitaja 2016 ja “Parim koolitaja 2017” tiitli pälvinud Motivaator.ee meeskonna – ja juhtimiskoolitaja Kaido Pajumaa. Loe Kaido kohta lähemalt siin.

Mida kliendid koolituse kohta öelnud on?

“Selline koolitus on vajalik igale inimesele. Mulle isiklikult tuletas see meelde, et positiivsed mõtted muudavad elu paremaks. Muutes iseennast muutub ka maailm. Seega, kui meie organisatsiooni inimesed positiivsemaks ja motiveeritumaks muutuvad, muutub ka organisatsioon tervikuna. Mõtlen juba, kuidas saaks seda oma inimestes kinnistada või selle rakendamisele kaasa aidata. Asutusele oli see väga vajalik, nagu öeldakse – kümnesse.”

- Andres Pajula, Tallinna Haridusameti juht

“Püüan nüüdsest näha asju iga päev natuke helgemas valguses. Eilne vihm pärast trenni oli ülimalt värskendav 🙂 Püüan mitte ületähtsustada pisiasju ja mitte võtta tööasju isiklikult. Kindlasti pean meeles ka lisamotivaatoreid, mis selle töö juures on. Olen aru saanud, et mu kolleegid on väga erinevad inimesed – erineva tausta ja vaadetega, aga usun, et keegi ei pea oma vaateid vägisi muutma, et teistega läbi saada ja koostööd teha.”
– Merily Remma, SA Archimedes kommunikatsioonispetsialist

“Minu jaoks oli sellise koolituse tellimine ametile väga vajalik. Vahel on vaja, et keegi kõrvalt tuleks ja aitaks näha, et tegelikult ei ole olukord nii hull kui me ise selle oma mõtetega loome. Mul oli hea meel näha koridoris säravaid silmi ja lugeda tagasiside lehtedelt mõtteid, mida on võimalik ise ära teha. Ja seda vaid minimaalsete vahenditega. Teinekord ongi vaja väikest tõuget, et silm saaks taas särada ja jätkuks motivatsiooni edasiliikumiseks.”
– Monica Rand, Tallinna Munitsipaalpolitsei direktor

“Kogu meie kirju kollektiiv jäi koolitusega väga rahule. Mõtteid, repliike, märksõnu ja lõbusat naljaheitmist kuuldu üle jagub igasse päeva. Kolleegide säravad silmad ja teemade õhinaga edasiarendamised on parim märk sellest, kuivõrd vajalik ja kasulik kogu see koosveedetud päev oli. Nii uute teadmiste omandamisel kui ka kollektiivi ühise hea emotsioonivälja loomisel. Ja väga põnev õunatehnika on saanud kindla koha meie kolleegide sõnavaras.”
-Ülle Kruuse Kingo, Kadrioru Park projektijuht

“Enesemotiveerimise koolitus oli antud olukorras kõige õigem valik. Koolitaja avas teemat läbi tavapäraste küsimuste, mis meil igapäevaselt töökeskkonnas esile kerkivad ja reeglina just negatiivse alatooniga. Rahulolematus ja hinnangud on siiski kõigist meist endist tulenevad. Üheks oluliseks sõnumiks koolituspäevast jäi, et on igaühe enda valik, kas olla kriipsunägu või naerunägu. Väärtuseid ja emotsioone loome igaüks ise.”
– Erki Paul Ridal, Politsei – ja Piirivalveameti raamatupidamistalituse juht