fbpx

Motivatsioonikoolitus “Töörõõmu sisemised allikad”

Meeskonnakoolitus-enesemotiveerimise-kunst

“Töörõõmu sisemised allikad”

Töötajates sisemist motivatsiooni suurendav koolitus, mis aitab oma tööd värskema pilguga näha, täiendavad motivaatorid palga kõrval üles leida ja seeläbi oma tööst rohkem rõõmu tunda.

Kas tänane töö on sinu jaoks töörõõm või tööpiin?

Kõik inimesed soovivad end hästi tunda ja elus edasi liikuda (olla õnnelik). Psühholoogid väidavad koguni, et kõik meie tegevused elus on motiveeritud just sellest primaarsest ja ürgsest soovist. Ka tööl veedetud aeg ei ole erand! Kuna me veedame tööga seonduvalt umbes 75% oma ärkveloleku ajast ja seda umbes 40 aastat järjest, muutubki iga inimese jaoks kriitilise tähtsusega küsimuseks:

Kuidas mina end täna töö juures tunnen?
Kas tööl käimine on TÖÖRÕÕM (tahan teha) või TÖÖPIIN (pean tegema)?”

Just see, kuidas inimene end töö juures tunneb, määrab ka tema tööle pühendumuse taseme. Pühendunud töötajad räägivad tööst, mida nad armastavad ja mille nimel nad on valmis pingutama. Mitte-pühendunud töötajad räägivad tööst, mis aitab nendel arveid maksta ja mille nimel nad pingutavad ainult hädavajalikul määral. Kumba gruppi kuulud sina või meeskond, mida sa juhid?

Positiivne mõtlemine suurendab nii töörõõmu kui isiklikku õnne

Positiivse psühholoogia eksperdid on viimase 25 aasta jooksul kinnitust leidnud 2 väga olulisele faktile:
1) Mida positiivsem ja optimistlikum inimene on, seda kiiremini ja tõhusamalt ta oma tööalased eesmärgid saavutab ja paremini isikliku eluga toime tuleb (mitte vastupidi, et “mida edukam, seda õnnelikum”);

2) Inimese positiivsusest ja optimismist on umbes 50% kaasasündinud, 10% väliste tegurite mõju ja koguni 40% sõltub inimese mõtlemisest ja käitumisest.

Käesolev koolitus annab osalejatele teadmised ja oskused, et nimetatud 40% kasutusele võtta ja seeläbi nii tööl kui kodus õnnelikum ja tulemuslikum olla. Koolitus aitab inimeste loomulikku kalduvust negativismile (kriitika, künism ja skeptilisus) vähendada ja oma tööst rohkem rõõmu tunda.

Koolituse tulemusena osalejad
… teavad, millest sisemine motivatsioon tekib ja kuidas lisaks palgale end töö juures motiveerida;
… oskavad tööd värske nurga alt näha (sellele uusi tähendusi leida), et see jätkuvalt innustav oleks;
… leiavad iseendaga parema kontakti ja on seeläbi tööl ning eraelus õnnelikumad;
… mõistavad isiklikku rolli iseenda ja asutuse edus ning on valmis seetõttu ka rohkem pingutama;
… väärtustavad iseennast, meeskonda ja oma tööd kõrgemalt.

Koolituse fookuses on töörõõmu kasvatamine 3 viisil

1) Töörõõmu suurendamine positiivsete hoiakute arendamise kaudu
Selles moodulis tutvuvad osalejad positiivse psühholoogia kõige olulisemate uuringute tulemustega ning nende praktilise rakendamise võimalustega igapäevatöös ning kodus. Moodul aitab osalejatel iseennast paremini mõista ja endaga paremas kontaktis olla, et seeläbi oma elust ja tööst rohkem rõõmu tunda.

Pöörates tähelepanu enda sisse, õpivad osalejad märkama ja juhtima oma mõttemustreid ja hoiakuid (sageli põhjuseta negatiivsed), ning nendest lähtuvat käitumist ning tulemusi. Inimesed mõistavad koolitusel, kuidas ja miks rahulolematus, negativism ja kriitikameelsus tekivad ning missugust mõju need meie igapäevasele tööle ning elule tervikuna avaldavad. Samuti harjutame negatiivsete mustrite positiivseks muutmist ja analüüsime nende positiivset mõju enesetundele.

2) Töörõõmu suurendamine tööle uute tähenduste leidmise kaudu
Tuginedes esimeses osas õpitule otsivad osalejad teises koolituse osas oma tööle uusi tähendusi (motiveerivamat vaatenurka ja mõtet) ja avastavad enese jaoks olulisi lisamotivaatoreid palga kõrval. Selle käigus õpivad inimesed oma tööd nägema uues võtmes, otsides vastuseid vastates küsimustele:

1) Mis mulle lisaks palgale siin töötades meeldib, mind motiveerib ja mind siin töötamas hoiab?
2) Missugust positiivset mõju minu töö teistele avaldab (kuidas ma “maailma paremaks” muudan)?

Selline eneseanalüüs töö kontekstis aitab inimesel suurendada töökoha väärtust ja näha suuremat pilti (rohkem seoseid), mis omakorda annab sisemist motivatsiooni rohkem pingutada.

3) Töörõõmu suurendamine meeskonnatunde suurendamise kaudu
Kui inimesed on paremas kontaktis iseendaga ja on oma tööle uue, värskema ja innustavama tähenduse andnud, suureneb nendes ka valmisolek ühtse meeskonnana ühiseid eesmärke saavutada. Selles koolituse osas tegeleme meeskonna ühtsustunde suurendamisega ja meeskonna identiteeditunde loomisega, mida psühholoogid peavad üheks töötajate oluliseimaks edasiviivaks jõuks töö juures.

Kui inimesed tunnevad, et nad kuuluvad tugevasse, võimalusterohkesse ja hoolivasse meeskonda, soovivad nad ka endast seal maksimaalse panuse anda – rohkem ühiste eesmärkide, mitte ainult isiklike tööülesannete nimel pingutada. Seetõttu analüüsime koolitusel koos tänaseid meeskonna tugevusi ja otsime võimalusi veelgi ühtsemaks ja tugevamaks meeskonnaks muutuda.

Koolitus sobib kõikidele meeskondadele, mis vajab veidi turgutust

Koolitus sobib hästi kõikidele meeskondadele (müük, teenindus, tugi, spetsialistid jt) ja on positiivse motiveeriva mõjuga, sest sõltumata valdkonnast vajavad kõik inimesed sisemist motivatsiooni ja innustust. Koolitus mõjub positiivselt nii töötajatele individuaalselt kui ka meeskonnale tervikuna.

Sellise kogemuse said Viasati müügitiimi liikmed
Play
Slider

______________________________________________

Keegi koolitusel magama ei jää. Garanteeritud!

Koolitus on ülesehituselt hoogne ja osalejaid rohkesti kaasav, kombineerides erinevad meetodid nagu interaktiivne loeng, individuaalsed- ja grupiülesanded, meeskonnamängud ja lühifilmid. Väldime koolitusel nn klassikalist “koolitusjutlust”, kus koolitaja räägib ja grupp kuulab, vaid kaasame osalejad kõik aktiivselt õppeprotsessi, mis võimaldab materjali edukalt omandada ja oma igapäevase tööga seoseid luua.

Koolituse metoodika täpsemalt on …
innustav, kaasav ja interaktiivne loeng vajalikuks taustainfoks;
… arutelud ideede avastamiseks ja omavahelise koostöö arendamiseks;
meeskonnaharjutused puhta sisemise motivatsiooni kogemiseks;
… individuaalsed ja paarisharjutused materjali mõtestamiseks ja omandamiseks;
inspireerivad filmilõigud ja nendele järgnevad arutelud.

SENISED KLIENDID ÜTLEVAD KOOLITUSE KOHTA NII
Play
Play
Play
Play
Play
Play
previous arrow
next arrow
Slider

______________________________________________________

“Püüan nüüdsest näha asju iga päev natuke helgemas valguses. Eilne vihm pärast trenni oli ülimalt värskendav 🙂 Püüan mitte ületähtsustada pisiasju ja mitte võtta tööasju isiklikult. Kindlasti pean meeles ka lisamotivaatoreid, mis selle töö juures on. Olen aru saanud, et mu kolleegid on väga erinevad inimesed – erineva tausta ja vaadetega, aga usun, et keegi ei pea oma vaateid vägisi muutma, et teistega läbi saada ja koostööd teha.”
– Merily Remma, SA Archimedes kommunikatsioonispetsialist

“Minu jaoks oli sellise koolituse tellimine ametile väga vajalik. Vahel on vaja, et keegi kõrvalt tuleks ja aitaks näha, et tegelikult ei ole olukord nii hull kui me ise selle oma mõtetega loome. Mul oli hea meel näha koridoris säravaid silmi ja lugeda tagasiside lehtedelt mõtteid, mida on võimalik ise ära teha. Ja seda vaid minimaalsete vahenditega. Teinekord ongi vaja väikest tõuget, et silm saaks taas särada ja jätkuks motivatsiooni edasiliikumiseks.”
– Monica Rand, Tallinna Munitsipaalpolitsei direktor

“Enesemotiveerimise koolitus oli antud olukorras kõige õigem valik. Koolitaja avas teemat läbi tavapäraste küsimuste, mis meil igapäevaselt töökeskkonnas esile kerkivad ja reeglina just negatiivse alatooniga. Rahulolematus ja hinnangud on siiski kõigist meist endist tulenevad. Üheks oluliseks sõnumiks koolituspäevast jäi, et on igaühe enda valik, kas olla kriipsunägu või naerunägu. Väärtuseid ja emotsioone loome igaüks ise.”
– Erki Paul Ridal, Politsei – ja Piirivalveameti raamatupidamistalituse juht

Koolituse kestus ja keel

1- või 2-päevane interaktiivne ja kaasav treeningõpe.

Tavapärane päevakava (muudetav):
10.00 – 11.30 Koolitus
11.30 – 11.45 Paus
11.45 – 13.15 Koolitus
13.15 – 14.00 Lõuna
14.00 – 15.30 Koolitus
15.30 – 15.45 Paus
15.45 – 17.00 Koolitus

Koolituse saab tellida eesti ja inglise keelsena.

Koolitaja

Koolituse viib läbi “Parim koolitaja 2016 ja “Parim koolitaja 2017” tiitli pälvinud Motivaator.ee 
juhtide ja meeskondade koolitaja Kaido Pajumaa. Loe Kaido kohta lähemalt siin.

100% RAHA TAGASI GARANTII

Koolituse kohta kehtib 100% Raha Tagasi Garantii. Kui tunned peale koolitust, et sa ei saanud sellest oodatud kasu, mis aitab Sul oma meeskonnale lähemale jõuda ja neid rohkem motiveerida, maksame Sulle lisaküsimusi esitamata kogu raha tagasi. Päriselt! Loe lähemalt siit.

Küsi koolituse personaalset pakkumist:

Nimi

E-mail

Telefon

Kirjelda mõne lausega koolitusvajadust