fbpx



Tasuta veebinar “”Arenguvestlustest” arendavate vestlusteni”

TASUTA VEEBISEMINAR
“ARENGUVESTLUSTEST ARENDAVATE VESTLUSTENI”

“Uue ajastu juhtimine: Tule ja avasta meeskonnas tagasiside kultuuri loomise strateegiad, mis aitavad nii ennast kui oma meeskonda ka keerulistel aegadel tugeva ja motiveerituna hoida.”


VÄHENE TAGASISIDE ON TÄNASTE TÖÖTAJATE DE-MOTIVAATOR #1

Aastaks 2025 on tööjõuturul 75% töötajatest Y&Z-generatsiooni esindajad (30-ndates ja nooremad), kelle tööl käimise mõtteks ei ole enam pelgalt “kindel sissetulek” (nagu nende emadel-isadel), vaid nad otsivad tööd, mis pakuks ka põnevust, arenguvõimalusi (regulaarne tagasiside) ja oma tugevuste realiseerimist.

Just seepärast (üldjuhul) aastapõhised arenguvestlused oodatud tulemusi ei anna. Need toimuvad liiga harva ja on sageli liiga pinnapealsed selleks, et juhi ning töötajate suhetesse piisavalt avatust ning usaldust luua, mis on aga vajalik päriselt ausate (tagasiside)vestluste pidamiseks.

See on aga just see, mida Y&Z põlvkonna töötajad täna ootavad – “tagasisidestamise kultuuri” meeskonnas, mis toetaks nende arengut ja pakuks põnevust/väljakutseid.


VÄHENE TAGASISIDE MÕJUTAB OTSESELT TIIMI KÄEKÄIKU JA TULEMUSI

Tagasiside mõju tiimidele on palju uuritud. Allpool toodud lühiülevaade annab hea arusaamise
tagasisidestamise tähtsusest meeskonna käekäigule ning tulemustele:

1) Töötajate kaasatus langeb: Gallupi uuringud on näidanud, et juhid, kes annavad töötajatele süsteemset tagasisidet ainult aastas korra arenguvestlusel, kogevad kuni 65% madalamat kaasatust.

2) Värbamis- ja koolituskulud kasvavad: Society for Human Resource Management uuring näitab, et tiimides, kus tagasisidet regulaarselt ei anta ja koostöövestlusi peetakse harva, on töötajate voolavus suurem, mis tõstab värbamis- ja koolituskulusid 20–30%.

3) Produktiivsus langeb: Harvard Business Review hinnangul võib regulaarset tagasisidet mitteandvate juhtide poolt juhitud tiimides produktiivsus olla kuni 20% madalam.

4) Töörahulolu langeb ja läbipõlemine kasvab: Cornelli Ülikooli uuringud on leidnud, et töörahulolu võib olla kuni 50% madalam ja läbipõlemise määrad kuni 70% kõrgemad, kui juhid ei suhtle regulaarselt oma töötajatega ja ei anna nendele regulaarset tagasisidet.

5) Konfliktide esinemissagedus kasvab: Forbesi artiklite põhjal võib meeskondades, kus juhid ei tee regulaarseid 1:1 vestlusi ja ei anna töötajatele regulaarset tagasisidet, konfliktide arv suureneda kuni 40%.

6) Klienditeenindus langeb: Gartneri uuringud on näidanud, et tiimides, kus juhid suhtlevad töötajatega vähe ning ei anna nendele regulaarselt tagasisidet, võib klienditeeninduse kvaliteet langeda 10–15%.

7) Eesmärkide saavutamine langeb: Journal of Applied Psychology andmetel on tiimidel, kus eesmärke arutatakse ainult aastas korra arenguvestlusel ja töötajad ei saa regulaarselt tagasisidet 1:1 vestlustel, on 25% madalam tõenäosus eesmärkide saavutamiseks.


TASUTA VEEBINAR TAGASISIDE KULTUURI LOOMISEST MEESKONNAS

01. novembril kl 10-11 toimuval TASUTA Zoom-veebinaril räägime sellest, kuidas eespool kirjeldatud negatiivseid mõjusid oma tiimis vähendada ja kuidas liikuda oma meeskonnaga tagasiside kultuuri suunas.

Veebinar on eriti kasulik kesk- ja esmatasandi juhtidele, kes soovivad oma juhtimisoskusi arendada ja luua positiivseid ning toetavaid suhteid oma meeskondadega, et koos rohkem ära teha.


Veebinari aeg ei sobi? Saad salvestuse!

Kui sa ei saa 01. novembril osaleda, siis pane ennast kirja ikkagi, sest saadan pärast veebinari kõikidele registreerijatele lingi järelevaatamiseks.


KES VEEBINARI LÄBI VIIB?

Veebinari viib läbi “Aasta Koolitaja 2016” ja “Aasta Koolitaja 2017” tiitli pälvinud Motivaator.ee juhtide ja meeskondade koolitaja Kaido Pajumaa, kes on viimase 10+ aasta jooksul läbi viinud üle 750 juhtide- ja meeskonnakoolituse, mille käigus on inspiratsiooni leidnud enam kui 7500 inimest.

Kaido kohta saab lähemalt teada siit.


REGISTREERI SIIN

Pärast registreerimist saabub sinu e-posti aadressile kinnituskiri, kus on ka ZOOM’i link veebinaril osalemiseks.

NB! Kui seda 1h jooksul pole saabunud, siis vaata palun igaks juhuks oma Rämpsposti.