fbpx



3 põhjust, miks ei tasu spordimaailma liialt võrrelda ärimaailmaga

Paljud koolitajad, aga ka kirjanikud, on toonud paralleele spordimaailast otse ärimaailma. Kasutame ju termineidki nagu meeskond, ühise edu nimel pingutamine jm. Need justkui viitavad sellele, et ärimaailmas oleks palju õppida spordimaailmast.

Jah, teoorias on see kõik väga õige, aga millegipärast eksisteerivad mõlemad maailmad kõrvuti aastasadu, aga ühtlustumist ei ole toimunud – jätkuvalt on selgelt näha, kuidas spordimaailmas on lihtsam inimestel meeskonnatöö tähtsust ja ühise eesmärgi nimel pingutamist mõista (pigem keskendutakse rohkem mängustrateegiatele ning tehnikatele), aga ärimaailmas makstakse koolitajatele raha, et meeskondadele koostöö ja ühise eesmärgi nimel pingutamise tähtsusest rääkima tulla. Ja sageli kasutatakse sellekst näiteid justnimelt spordimaailmast. Miks?

3 põhjust, miks ei tasu otsevõrdlusi spordist ärimaailma tuua:
1) Spordis tahavad kõik võita;
2) Kapten ei saa mängijaid vallandada;
3) Spordis on selge ühine eesmärk.

3 võtet, mida tasub aga kindlasti spordist ärimaailma üle võtta:
1) Lähedus meeskonnas;
2) Regulaarsed kohtumised mängijatega;
3) Staarmängijatega toimetulek.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.
***
PS. Kohtume "Juhist liidriks" koolitusel

Soovid luua meeskonna, mis on motiveeritud, pühendunud ja saavutab suurepäraseid tulemusi? Kohtume "Juhist liidriks: 10 praktilist liidri tööriista" koolitusel, kust saad:

  1. Selged tööriistad töötajate sisemise motivatsiooni kasvatamiseks, et nad annaksid endast parima;
  2. Praktilised meetodid inspireeriva tagasiside ja tõhusa delegeerimise jaoks, mis muudavad meeskonna iseseisvamaks ja vastutustundlikumaks;
  3. Tööriistad "spetsialistilõksust" väljumiseks, et jääks rohkem aega suurele pildile ja meeskonna arendamisele keskenduda.

REGISTREERI SIIN