5 tunnust, mis edukaid meeskondi vähemedukatest eristavad
Meeskonnad luuakse selleks, et üheskoos midagi koos ära teha. Kahjuks on aga paljud tänased “meeskonnad” ainult seda formaalselt, sest meeskonnaliikmed ei ole omaks võtnud ei ühtset eesmärki, ega pole ka valmis meeskondlike tulemuste eest vastutama (igaüks vastutab ainult isiklike tulemuste eest).
Kuna sellisel olukorral on ettevõtetele väga kõrge hind, uuritakse edukate meeskondade tekkimist ja funktsioneerimist ka teaduslikul meetodil. MIT professor Alex Pentland leidis oma uuringute baasil, et edukate meeskondade “x-faktoriks” on need 5 tunnust (mida ta vähem edukate meeskondade puhul ei täheldanud):
1) Iga inimene räägib ja kuulab meeskonnas võrdselt;
2) Inimesed suhtlevad rohkem näost näkku (vähem emaili ja telefoni teel) ning nende kehakeel on aktiivne;
3) Inimesed otsivad meeskonnas omavahelist tööalast suhtlust, mitte ei suhtle ainult juhiga;
4) Meeskonnas sees arutatakse tööalaseid asju, mitte ei tehta seda ainult koosolekutel;
5) Inimesed on huvitatud teiste meeskondadega suhtlemisest ja kogemuste vahetamisest, mitte ei suhtle aktiivselt ainult enda meeskonna liikmetega.
Vaata videot samal teemal
PS. Kohtume "Juhist liidriks" koolitusel
Soovid luua meeskonna, mis on motiveeritud, pühendunud ja saavutab suurepäraseid tulemusi? Kohtume "Juhist liidriks: 10 praktilist liidri tööriista" koolitusel, kust saad:
- Selged tööriistad töötajate sisemise motivatsiooni kasvatamiseks, et nad annaksid endast parima;
- Praktilised meetodid inspireeriva tagasiside ja tõhusa delegeerimise jaoks, mis muudavad meeskonna iseseisvamaks ja vastutustundlikumaks;
- Tööriistad "spetsialistilõksust" väljumiseks, et jääks rohkem aega suurele pildile ja meeskonna arendamisele keskenduda.