fbpx



Ajajuhtimine ei ole enesejuhtimine. Enesejuhtimine tähendab neid 5 asja

Sageli räägitakse enesejuhtimisest kui ajajuhtimisest. Seda kinnitavad ka paljud enesejuhtimise koolitusel osalejad, kui küsida, mida enesejuhtimine sinu jaoks tähendab. Paljud ütlevad, et see tähendab oma aja paremat planeerimist, oma tegevuste paremat planeerimist, oma produktiivsuse suurendamist jms.

Aga kuhu jääb siit loetelust “enesejuhtimine” ehk “iseenda juhtimine”. Sellele küsimusele vastamiseks peame vaatama sügavamale – miks jäävad asjad tegemata, miks me lükkame asju edasi, miks me teeme asju, mida hiljem kahetseme vms?

Nii jõuame eneseteadvustamiseni, mis võimaldab avastada “Mõtted – Emotsioonid – Käitumine – Tulemused” dünaamika, mille abil saame päriselt iseenda juhtimisega tegelema hakata. Enam mitte oma käitumist mõista ja suunata püüdes, vaid vaadeldes ja avastades, mis meie sees “suunab” meie käitumist – tegema asju, mida teha ei taha; ja jätma tegemata asjad, mida oleks vaja teha.

Kui soovid iseennast, ja lõpuks seeläbi ka oma “aega” paremini “juhtida”, alusta nende 5 asja teadvustamist ja jälgimist.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.
PS. Kohtume "Juhist liidriks" koolitusel

Soovid luua meeskonna, mis on motiveeritud, pühendunud ja saavutab suurepäraseid tulemusi? Kohtume "Juhist liidriks: 10 praktilist liidri tööriista" koolitusel, kust saad:

  1. Selged tööriistad töötajate sisemise motivatsiooni kasvatamiseks, et nad annaksid endast parima;
  2. Praktilised meetodid inspireeriva tagasiside ja tõhusa delegeerimise jaoks, mis muudavad meeskonna iseseisvamaks ja vastutustundlikumaks;
  3. Tööriistad "spetsialistilõksust" väljumiseks, et jääks rohkem aega suurele pildile ja meeskonna arendamisele keskenduda.

REGISTREERI SIIN