fbpx



5 uuringut, millest paljud juhid mitte midagi kuulda ei taha

Paljud personali – ja koolitusjuhid on öelnud mulle, et nende ettevõtte keskastmejuhid ei ole huvitatud töötajate rahuloluuuringutest, sest need võivad juhtide “täiuslikule” juhtimisele varju heita. Näiteks tean vähemalt 3 personalijuhti, kes on tulnud pärast koolitust minult isiklikult küsima, kuidas nende asutuse juhte end koolitama saada. Nimelt hakkasid juhid töötajate rahulolu uuringu tulemusi eitama, sest töötajad olid neid juhtidena allapoole nende enda ootusi hinnanud.

Kuigi tegelikult viiakse selliseid uuringuid läbi selleks, et juhid konstruktiivse tagasiside põhjal end arendada saaksid ja seeläbi oma meeskondade tulemusi parandada oskaks, on kurb tegelikkus aga see, et paljusid juhte isegi ei huvita, kuidas nendel päriselt läheb, vaid nad on veendunud, et “Mul läheb väga hästi!”. Ja seda vaatamata sellele, et nende töötajad arvavad hoopis midagi muud. Ja mida siin end siis arendada, kui juba hästi läheb?!

Selles videos räägin 5 põnevast uuringust, mis tõestavad ilmekalt juhtide kognitiivset dissonantsi – olukorda, kus juhid usuvad end olevat tegelikkusest palju paremad juhid.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.
PS. Kohtume "Juhist liidriks" koolitusel

Soovid luua meeskonna, mis on motiveeritud, pühendunud ja saavutab suurepäraseid tulemusi? Kohtume "Juhist liidriks: 10 praktilist liidri tööriista" koolitusel, kust saad:

  1. Selged tööriistad töötajate sisemise motivatsiooni kasvatamiseks, et nad annaksid endast parima;
  2. Praktilised meetodid inspireeriva tagasiside ja tõhusa delegeerimise jaoks, mis muudavad meeskonna iseseisvamaks ja vastutustundlikumaks;
  3. Tööriistad "spetsialistilõksust" väljumiseks, et jääks rohkem aega suurele pildile ja meeskonna arendamisele keskenduda.

REGISTREERI SIIN