Ära looda ametlikule tunnustamise programmile – see ei ole kellegi jaoks tegelikult tunnustav!
Mõnikord koolitusel, kui küsida juhtidelt, kas tunnustamine on nende organisatsioonis igapäevane, siis juhid noogutavad pead ja räägivad siis sellest, kuidas nad kord aastas valivad välja aasta parima töötaja ja premeerivad teda diplomiga.
Seega tunnustamise süsteemina käsitletakse tihtipeale sellist formaalset süsteemi, kus tõesti siis korra aastas kaasatakse töötajad hääletama, et välja valida aasta parim müügimees, sõbralikum sekretär, kihvtim töökaaslane jne. Selline ametlik süsteem aga üksi ei tööta, mistõttu on igas organisatsioonis vaja kultiveerida ka mitteametlikku tunnustamist – nt reedeõhtused pizzaõhtud; üllatuslik õlapatsutus või kommikarp tubli töö eest; plastmassist karikas, mis liigub igal nädalal laualt lauale jne. Selliseks igapäevaseks tunnustamiseks ei ole vaja süsteemi, vaid juhilt piisavat tähelepanu, et oma töötajaid märgata, neid kiita ja hea töö eest kätt suruda.
Rohkem informatsiooni, kuidas oma töötajaid mitterahalistel viisidel tunnustada ja motiveerida, saad 23. novembril toimuval juhtimiskoolitusel “Tunnustav juhtimine”.
PS. Kohtume "Juhist liidriks" koolitusel
Soovid luua meeskonna, mis on motiveeritud, pühendunud ja saavutab suurepäraseid tulemusi? Kohtume "Juhist liidriks: 10 praktilist liidri tööriista" koolitusel, kust saad:
- Selged tööriistad töötajate sisemise motivatsiooni kasvatamiseks, et nad annaksid endast parima;
- Praktilised meetodid inspireeriva tagasiside ja tõhusa delegeerimise jaoks, mis muudavad meeskonna iseseisvamaks ja vastutustundlikumaks;
- Tööriistad "spetsialistilõksust" väljumiseks, et jääks rohkem aega suurele pildile ja meeskonna arendamisele keskenduda.