fbpx



Kas Sina näed igas kogemuses ka suurt pilti?

Eckhart Tolle kirjutab oma raamatus “Uus Maailm”, kuidas elu pakub meile neid kogemusi, mis on meie teadvuse arengule kõige kasulikumad. Ehk kuidas aru saada, et sinu hetkeline kogemus (olukord) on see, mida sa vajad? Sest see on kogemus, mille sa praegu saad.  Väga loogiline ju? Elus ei juhtu universaalseid eksitusi, sest universumis ei eksisteeri vigu. Kõik on täpselt nii, nagu peab ning kes oled sina, et sellele tohutule loomingule kätt ette panna?

Viimasel ajal olen ma tihti mõelnud selle peale, kui palju on elu selle nimel vaeva näinud, et ma saaksin kõik vajalikud kogemused kätte – need kogemused, mis esmapilgul palju ebamugavust ja valu on üles toonud, kuid suuremas pildis kõige paremad õppetükid ja katsumused on olnud. Mida rohkem jälgin ma ebamugavustunnet iseenda sees, seda enam mõistan ma selgelt, miks teatud olukordades osalemine minu arengule niivõrd väärtuslik on. Kui ma varem võisin viriseda ja vinguda, püüdes muuta muutmatut, siis nüüdseks olen otsustanud oma aega mõttetuse peale mitte raisata. Lõppkokkuvõttes on ka kõige ebameeldivamast ja nõmedamast olukorrast võimalik üks sügav õppetund välja pigistada. Mitte miski pole magusam kui iseenda arengu viljad!
 
Mõistmisega, et olukord, mis meile ei meeldi, on vaid võimalus oma teadvust avardada, toob kaasa ka ego kaitsemüüride samm-sammulise lagunemise. Seda võib vaadelda kui mängu, mille ohjad sa vabalt enda kätte võid haarata. Mängu võitjaks osutub ego, kui sinu maailmapilt on täidetud hinnangute, virina, hirmude ning piirangutega. Vastupidiselt osutud võitjaks sina, kui su igapäevastes kogemustes on rohkem avarust, spontaansust ja avatust kõigele, mis su varasemasse maailmapilti pole mahtunud. Sel juhul hakkad sa tundma ka välismaailma mõjutuste kahanemist oma reaalsusele ning loobud olemast hüpiknukk, kelle teiste arvamus ning võrdlus teistega tihti rajalt maha lööb.

Tõelised tegijad on need, kes seisavad kahe jalaga maas ning on valmis osa saama igast elu pakutud kogemusest. Neil puuduvad filtrid, mis lahterdavad kogemused “heaks” ja “halvaks” – nad teavad ju väga täpselt, et vaid meie enda perspektiiv on see, mis loeb. Mida enam praktiseerida oma iidvanadest kontseptsioonidest loobumist ning lubada nii endal kui ka teistel kogeda seda, mida nad hetkel kogevad, annab vabaduse ja ruumi jääda igasse hetkesse kohale. Võttes hetkest vastu selle, mida ta sulle pakkuma on tulnud, kaob egoistlik soov kõike muuta ja solkida ning asendub rahulolutundega sellega, mis on.

Meie elu koosneb vaid hetkedest ning kogemustest. Miks mitte neid siis väärtustada ning avatud sülega vastu võtta?

Autor: Kathleen Kanervikko

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

KOHTUME JUHTIMISKOOLITUSEL

Aasta lõpp on paljude juhtide jaoks aastavestluste läbiviimise aeg, mille oluliseks osaks on ka 
töötajatele tagasiside andmine ja küsimine. Kuidas see Sul õnnestub?

Kui soovid sel aastal arenguvestlustest maksimumi võtta, omanda tõhusad tagasisidestamise
ja 1:1 vestluste tööriistad 10.12 toimuval avalikul koolitusel 
"Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri!

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!