fbpx



Mida soovitaksin endale, kui oleksin täna 20-aastane?

Tartu Ülikooli esimese karjäärikohviku külalisena on mul veel tänagi üsna ülev meeleolu. Kunagi ütles Birgit Õigemeel, et see on tõeliselt võimas tunne, kui lähed kontserti andma ja sa näed, kuidas mitusada inimest on tulnud kohale just sinu pärast. TÜ karjäärikohviku ajal oli mul sama tunne – kohal oli küll vaid sadakond inimest, aga siiski tekitas see aukartuse, et mida mul nendele ikka nii olulist öelda on.

Üritusele tagasi vaadates sooviksin tänastele üliõpilastele hingele panna neli asja, mida täna ise nende asemel teisiti teeksin:

Ole julge ja osavõtlik

Me kipume elama ooterežiimil, lootes, et millalgi, kui nö suureks saame ja kooli ära lõpetame hakkavad meiega tõeliselt suured asjad juhtuma. Tegelikult ei hakka ja meil ei ole mitte midagi oodata. Elu leiab aset just praegu ja me peaksime sellest osa võtma just nüüd.

Sõltumata, kuhu elu sind peale ülikooli lõpetamist viib, võta täna osa kõikidest võimalustest enesearendamiseks, mida ülikool sulle pakub. Kõikvõimalikud üliõpilasorganisatsioonid, majasisesed projektid ja ka lihtsalt praktilised osavõtud erinevates projektides annavad sulle kogemuse ja eelise tulevikus. Ja seda mitte CV’sse kirje lisamise näol, vaid sa hakkad ka päriselt kiiremini aru saama, mis elus edasi viib ja mis mitte.

Ära jää otsima oma kirge, vaid luba kirel ilmuda

Paljudele noortele püütakse selgeks teha, et esimene asi on üles leida oma kirg. Ma isiklikult ei oska isegi täna öelda, mis on minu kirg – ma lihtsalt töötan asjade kallal, mis mulle meeldib.

Just seetõttu lõpeta oma kire otsimine ja võta vastu võimalused, mida elu sulle täna pakub ja hakka kuskilt lihtsalt pihta. Isegi, kui see ei ole sinu unistuste projekt, võib see pakkuda sulle tutvusi ja kogemusi, mis viib sind sinu unistuste projekti ja tööni. Ole avatud elule ja ära jää liiga pikalt otsima oma kirge. Pealegi võib sinu tänane kirg viie aasta pärast sind igavusest “tappa”.

Tee midagi teistmoodi

Julge olla teistmoodi, isegi kui see teised sinu üle naerma paneb.

Meil on kaotada elus ainult 2 asja – raha ja uhkus. Raha on võimalik alati uuesti teha, uhkus on aga kõigest mentaalne konstruktsioon sinu peas. Seega tegelikult ei ole meil mitte midagi kaotada. Just seepärast tuleb julgeda teha asju, mis sulle isiklikult õiged tunduvad, aga teiste hinnangul ehk imelikud näivad.

Näiteks kui otsid tööd, siis ära saada tavapäraselt CV’d ja motivatsioonikirja, vaid tee video – näita ennast ja oma julgust ning pealehakkamist. Ära kirjuta kunagi sellest, kuidas ennast imetled, vaid räägi alati sellest, kuidas tööandjale kasulik saad olla. Ja võimalustena pakugi välja konkreetsed ideed, mida esimese kolme kuuga nende jaoks ära saaksid teha.

Tunne iseennast

Me toimime alati kahel tasandil – väline ja sisemine maailm. Väline maailm on meie kontrolli alt väljas, sisemaailm aga täielikult meie kontrolli all.

Õpi tundma iseennast – oma mõtteid, oma tundeid ja reaktsioone välisele, oma hirme, oma piiranguid. Saa sellest teadlikuks, mis sinu sisemaailmas toimub ja õpi seda valitsema. Ainult sisemaailma valitsemise kaudu saad valitseda välismaailma. Vastupidine lähenemine viib sind tupikusse. Seda on kinnitanud meile vaimsed targad juba 2500 aastat ja meie enda teadlased viimased 50 aastat. On aeg seda uskuma hakata!

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 499 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: