fbpx



Milleks ja kuidas hoida oma meeskonda ühiste eesmärkide nimel vastutavana?

Jah, juht annab oma töötajatele vastutuse. Kas aga töötajad võtavad selle vastutuse? Ja kas juht hoiab oma töötajaid vastutavana?

Vastutuse andmine/võtmine (responsibility) ja vastutavana hoidmine (accountability) on kaks üsna erinevat asja. Kas juht, kes usaldab oma töötajaid nendele vastutust andes võib olla kindel, et töötaja ka selle vastutuse võtab? Mitte siis, kui ta ei plaani töötajat hoida vastutavana.

Soovitused:
1) Ära eelda, et tööleping töötajaid meeskondlike tulemuste eest vastutavana hoiab. Tööleping hoiab (üldjuhul) inimese vastutavana ainult oma isiklike tööülesannete täitmise eest.

2) Ära eelda, et ülejäänud meeskond sinu töötajaid vastutavana hoiab. Ülejäänud meeskond hoiab konkreetseid isikuid vastutavana ainult siis, kui sina juhina selleks eeskuju näitad ja turvalise keskkonna tagad.

3) Ära eelda, et oodatud tulemusi tagav kultuur iseenesest tekib. Juht on meeskonnakultuuri peegel – kui juht meeskonda vastutavana ei hoia, kujuneb meeskonda “kaootiline sisekultuur”.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.
PS. Kohtume "Juhist liidriks" koolitusel

Soovid luua meeskonna, mis on motiveeritud, pühendunud ja saavutab suurepäraseid tulemusi? Kohtume "Juhist liidriks: 10 praktilist liidri tööriista" koolitusel, kust saad:

  1. Selged tööriistad töötajate sisemise motivatsiooni kasvatamiseks, et nad annaksid endast parima;
  2. Praktilised meetodid inspireeriva tagasiside ja tõhusa delegeerimise jaoks, mis muudavad meeskonna iseseisvamaks ja vastutustundlikumaks;
  3. Tööriistad "spetsialistilõksust" väljumiseks, et jääks rohkem aega suurele pildile ja meeskonna arendamisele keskenduda.

REGISTREERI SIIN