Mida teha töötajaga, kes ei tule meeskonnas muudatustega kaasa?
Paljud juhid on hädas töötajatega, kelle isiklikud töötulemused on väga head, aga selle taustal on nende käitumine kergelt öeldes häiriv. Näiteks on nad ükskõiksed ja isegi vastumeelsed meeskonnas hädavajalike muudatuste suhtes.
Need on sageli ka tugeva spetsialisti staatusega arvamusliidrid meeskonnas, kellele keegi midagi öelda ei julge, sealhulgas juht. Miks? Sest “vaadake tema tulemusi”, ütleb juht avalikult või mõttes selle kohta. Sellises olukorras võib juhtuda, et inimene, kes meeskonna suhtes ebaviisakalt või lugupidamatult või arvestamata käitub, harjubki ära sellega ning ajas muutub see laiemalt kogu meeskonna kultuuriks. Teisiti öelduna võtab ülejäänud meeskond temalt kombed üle ning ühel hetkel võib tegelikult väga võimekatest isikutest koosnev meeskond tupikus olla, sest keegi pole julgenud sellele töötajale tema käitumise kohta tagasisidet anda.
Seetõttu tasub alati jälgida juhi töös oma töötajate suunal vähemalt kahte tüüpi mõõdikuid – tulemusmõõdikud ja ka käitumislikud mõõdikud. Tulemusmõõdikud hindavad seda, kui hästi inimene oma tööga hakkama saab. Käitumislikud mõõdikud hindavad aga seda, kuidas inimene meeskonnas käitub. Mitte kumbagi nendest kahest ei tohiks ignoreerida.
KOHTUME LÄHENEVAL JUHTIMISKOOLITUSEL
26. septembril toimub populaarne juhtimiskoolitus "Tunnustav juhtimine", mis aitab juhil
juhtimisega seotud väljakutseid ületada - motiveerimine, tagasidestamine, delegeerimine jpm.
Koolituselt saad meeskonna motiveerimiseks praktilise 7-osalise tööriistakasti,
mis aitab suurendada töötajate pühendumust ja lihtsustab juhi eesmärkide saavutamist.
Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 299 eur (tavahind 349 eur).
NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui ei meeldi, saad raha tagasi.