fbpx



5 raamatut, mis tõesti motiveerivad

Tihtipeale leiame end segaduse ja väsimuse küüsis, pea täitunud küsimustega: “Kuhu liikuda? Kas tõesti? Ja miks?” Kas äriliselt liigume loodetud tulemuse suunas? Kas eraelu õitseb või hoopis närtsib meie endi käes? Ning kas tegutseme iseenda potentsiaalsete võimete raames või elame elu, millest tegelikult unistanud polegi? Võib juhtuda, et aja maha võtmisel leiame vastused küsimustele iseenda seest. Teine võimalus on aga lugeda reaalseid uurimustöid, praktiseerida väljatöötatud tehnikaid ning otsida inspiratsiooni inimeste eludest, keda motivatsioon igapäevaselt kannab ning kes teevad iseendaga tööd, et soovitud tulemused saavutada.

Siin on välja toodud 5 klassikut, mis paneksid ka kõige vähemmotiveeritumal inimesel silma särama.

1.  “Väga efektiivse inimese seitse harjumust.”

Stephen Covey sillutab oma raamatus “Väga efektiivse inimese seitse harjumust” teed neile, kes usuvad, et paremad harjumused teevad meist samm-haaval ka paremad inimesed. See raamat on mõeldud neile, kes soovivad olla edukad, kuid jääda samal ajal ka õiglaseks, ausaks ja väärikaks. Praktiseerides ning omandades 7 edukuse harjumust, loobud sa enesehävituslikust käitumisest nii tööl kui kodus, asendades ebateadliku teadliku ning närvilise hoopis rahuliku tegutsemise vastu.

Häid tsitaate sellest raamatust:

“Ma ei näe maailma sellisena, nagu ta on, vaid sellisena, milline ma ise olen.”
“Ainus inimene, keda ma tean ja tunnen, on inimene, kelleks ma tulevikus saan.”

2. “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi?”

Dale Carnegie klassik “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi” on aastatega kujunenud üheks tõeliseks suhtlemispiibliks. Ta nimelt jagab lahkelt soovitusi suhtlemisoskuste parandamiseks, mille eesmärk on teha end teistele mitte ainult arusaadavamaks, vaid ka meeldivamaks. Lisaks näitab ta ära ka tööalaste ning isiklike suhete sidusust, rõhudes sellele, kuidas igas suhtes kasutame siiski täpselt samasuguseid käitumismalle. Kuidas aga oma käitumist parandada? Ka selle teeb Dale meile puust ja punaseks selgeks.

Häid tsitaate sellest raamatust:

“Igaüks siin maailmas otsib õnne – ja on olemas vaid üks kindel viis selle leidmiseks: oma mõtete valitsemine. Õnn ei olene välistest, vaid sisemistest teguritest.” 

“Siinse kõrge taeva all on ainult üks viis, kuidas veenda inimesi midagi tegema. Kas olete kunagi selle üle mõelnud? Jah, ainult üks viis. Ja see on : äratada inimeses soov ise midagi teha.”

3. “Mõtlemist muutes rikkaks.”

Napoleon Hill intervjueeris oma raamatu “Mõtlemist muutes rikkaks” tarbeks 40 miljonäri, et avastada sarnaseid mõtte- ja kätiumisviise, mis neid edukaks saamisel saatnud on. Tema uurimustöö “parimatest tehnikatest” sai ülepäeva revolutsiooniliseks, lükates kõrvale arusaama, et edukuseks on vaja vaid ahnust ja head õnne.
Selle asemel annab Napoleon soovitusi, kuidas:

  • rakendada autosugestiooni,
  • koostada läbimõeldud tegevuskava,
  • teha eneseanalüüsi,
  • korrastada oma mõtteid,
  • juhtida iseennast,
  • jõuda elus edasi.

(Raamatukoi)
Häid tsitaate sellest raamatust:

“Inimsoo üheks peamiseks nõrkuseks on kesk­mise inimese liiga lähedane tutvus sõnaga võimatu.”
“Eesmärk on unistus koos tähtajaga.”

4. “Ära muretse pisiasjade pärast.”

Suur osa motivatsioonist sõltub sellest, millele me oma tähelepanu koondame ning mida oma prioriteediks seame. Kuna aga paljudel meist valitseb selles valdkonnas segadus, pakub Richard Carlson oma raamatus “Ära muretse pisiasjade pärast” abi tähtsa eraldamisel ebatähtsast ning oma väe ja tahte fokuseerimisel justnimelt sellele, mis seda ka pikas perspektiivis väärib. Selle raamatu põhjal õpime märkama seda, mis tegelikult loeb, olles üle elu pisimuredest, mis meid pidevalt alla kisuvad.

Häid tsitaate sellest raamatust:

“Stress ei ole midagi muud kui sotsiaalselt aktsepteeritud vaimuhaiguse vorm.”
“Kui me vaid võtaksime aja maha, jõuaks ka õnn meile lõpuks järele.”

5. “Liikumapanev jõud: mis meid tegelikult motiveerib.”

Daniel Pink kirjutab teoses “Liikumapanev jõud: mis meid tegelikult motiveerib”, et motivatsioon sõltub paljudest teguritest ning tuleb eelkõige teadmisest, kes sa tegelikult oled ja kellena end tulevikus näed. Ta mitte ainult ei kirjelda olukordi, mis aitavad inimkäitumist sügavamalt mõista, vaid jagab ka uurimustööl põhinevaid tehnikaid, kuidas inimesi kõrgemaid eesmärke seadma ja saavutama panna.

Häid tsitaate sellest raamatust:

“Meil on kolm kaasasündinud psühholoogilist vajadust: milleski paremaks saada, olla oma otsustes vaba ja tunda oma töö tähtsust. Kui need on rahuldatud, oleme nii motiveeritud, produktiivsed kui ka rahul.”

“Selleks, et olla professionaalne, on Julius Ervig öelnud, tuleb sul teha asju, mida sa armastad – ka nendel päevadel, kui sa neid teha ei tahaks.”

Autor: Kathleen Iren Kanervikko

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 499 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: