Kes siis tegelikult on üks pime juht?
Olen oma töös märganud, et paljud juhid vaevlevad pimeda juhi sündroomi all, mis tähendab seda, et nad ei näe oma rolli selles, miks töötajad on proaktiivsete asemel hoopis reaktiivsed (ei näita üles huvi, vaid pingutavad vaid nii palju kui hädavajalik).
Sellised juhid kipuvad tellima meeskonnakoolitusi ja motivatsioonikoolitusi arvates, et probleem on ainult töötajates – töötajad on laisad, nad pole motiveeritud ega taha organisatsiooni nimel pingutada. Pimedalt uskudes, et probleem on ainult töötajates, ei saagi nad aga mõista, et osa probleemist võib olla ka nendes – ehk on nad kinni jäänud vanadesse juhtimismudelitesse ja liigse hierarhiaga juhtimise põlvkondadesse, kus organisatsioon on nagu masin, mille jupid töötajad on, keda tuleb regulaarselt õlitada (palka maksta), täpseid korraldusi jagada ja kontrollida. Loe rohkem pimeda juhi sündroomi kohta siit.
Soovides mõista, kas ka Sinus juhina on peidus pimedale juhile omaseid külgi, tule 23. novembril “Tunnustav juhtimine” koolitusele, mis on aidanud Eestis juba üle saja juhi iseennast juhina paremini mõista ja oma töötajad ühtse meeskonnana tööle panna.
KOHTUME JUHTIMISKOOLITUSEL
Aasta lõpp on paljude juhtide jaoks aastavestluste läbiviimise aeg, mille oluliseks osaks on ka
töötajatele tagasiside andmine ja küsimine. Kuidas see Sul õnnestub?
Kui soovid sel aastal arenguvestlustest maksimumi võtta, omanda tõhusad tagasisidestamise
ja 1:1 vestluste tööriistad 10.12 toimuval avalikul koolitusel
"Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".
NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!