fbpx5 erutavat kogemust, millest ükski eestimaalane suvel ilma jääda ei tohiks

Suvi on iga eestimaalase jaoks hinnaline ja oodatud. Nüüd on see siis käes. Mida sellega ette võtta?

Mäletan selgelt kümmekond aastat tagasi seatud eesmärki, milleks oli 3 kuud külmast Eestimaa talvest „palmi all“ veeta. Tänaseks ei ole ma 3 kuuni veel jõudnud, aga käesoleva aasta varakevadel veetsin 1,5 kuud Aasias ja 0,5 kuud Ameerika lõunaosariikides, millele lisandub juulis veel 2 suvist nädalat Hispaanias. Seega võib öelda, et olen 2/3 eesmärgist täitnud. Siiski, nagu ühes oma varasemas artiklis kirjutasin (vaata siia), ei kaaluks ma kunagi Eestimaalt liiga pikalt äraolemist, rääkimata siit ärakolimist. Miks? Sest Eestimaa on ilus. Eriti suvi. Just seepärast soovin sinuga jagada 5 ideed, mida endale selle aasta suveks plaani võtnud olen, ja sama julgen soovitada sullegi.

1) Telkimine

Telkimine kuulub alati Eestimaa suve juurde. Sõltumata ilmast võiksime kasvõi üheks ööks voodist lahkuda ning jahedalt niiskesse telki pugeda. Kui sa ei suuda ühtegi sündmust välja mõelda, kuhu telgiga minna, siis pane see kasvõi vanaema tagahoovi üles ning veeda üks öö seal. Me kõik teame seda imelist virgumise hetke, kui oleme öö telgis veetnud ja ärgates on tunne „tahaks veel“.

2) Eestimaa rohelus

Sõltumata sinu töögraafikust ja igapäevasest rütmist leia hetki, et märgata seda imelist rohelust meie ümber. Olles päris palju päikeselises Aasias ringi reisinud võin väita, et mitte ükski troopiline ala ei suuda konkureerida Eestimaa rohelusega, eriti mais ja juunis. Isiklikult olen juba aastaid kevadeti väga kiivalt otsinud esimesi hetki, kui mil aprillis pungad ilmuma hakkavad, et ühtegi ilusat momenti mitte maha magada. Kui oled autoga sõitmas, siis vali suvel kindlasti teisejärgulised maanteed, et saaksid läbi Eestimaa pisikeste linnade sõita ja nende vahele jäävaid teelõike imetleda. Kolhooside ajal ehitatud pisikesed asulad on tänaseks nukulinna sarnased vaatamisväärsused, mis igapäevasest kiirest elutempost välja lülitada aitavad ja oma staatilisusega meile sisemist rahu süstivad.

3) Kümblus jahedates veekogudes

Eestimaal ujumine ei ole kunagi võrreldav lõunamaa soojade merevetega, aga selles Eestimaa võlu ongi – meie veekogude vesi tundub olevat hoopis pehmem ja mõnusat, mistõttu võiks suve jooksul vähemalt kolmes erinevat tüüpi veekogus end jahutamas käia: meres, järves ja jões.

4) Rabad

Üks imeline Eestimaa saladus on rabad. Need meid enesesse imevad looduslikult kaunid paigad on ühed võimsamad pääseteed igapäevarutiinist väljumiseks ja loodusega üheks saamise kogemiseks. Jalutuskäik rabas koos minimalistliku piknikuga on meeldejääv sündmus ka juhul, kui seda kümnendat korda teha.

PS. Rabad pakuvad veel neljanda alternatiivi supluseks – näiteks Viru rabas asetsev sügav ja allikaline järveke on ideaalne paik enese proovile panekuks (sisene ainult, kui hea ujuja oled).

5) Meelierutavad vabaõhusündmused

Pika sügise, talve ja kevade siseruumides veetnuna soovime kõik suveajal maksimaalselt palju aega õues veeta. Ideaalse võimaluse selleks pakuvad kõikvõimalikud erinevad välisündmused, millest igaüks endale kindlasti meelepärase üles leiab. Minu lemmikuteks sel aastal on JÄÄÄÄR’e kontsert Padisel, Tantrafestival Viljandimaal, kanuumatk Soomaal, seikluspargid Eestimaa erinevates otstes ja surfirannad rannikulise Eestimaa äärealadel (video on illustratiivne).

PS. Millega sa seda nimekirja veel täiendaksid? Lisa kommentaaridesse põnevaid ideid, mida plaanid sel suvel kindlasti kogeda ja sündmusi, millest osa võtta, et ka teised sarnaste huvidega inimesed nendest rõõmu tunda saaksid.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Suurenda meeskonna kaasatust, iseseisvust ja pühendumust

Kohtume 12.märtsil avalikul koolitusel "Tunnustav juhtimine", kus omandad 5-sammulise
meeskonna kaasatuse, iseseisvuse ja produktiivsuse suurendamise süsteemi.

Koolituselt saad samm-sammulise lähenemise selleks, et juhina oma meeskonda
lisaks rahalistele ka mitterahaliste motivaatoritega innustada, inspireerida ja tunnustada.

Uuri lisa ja registreeri.

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS:

 

3 kommentaari

  1. Ester

    … ja liikuda võiks vaheluseks mööda Eestit rattaga. Eestimaa on ju nii pisike ja ühe pika nädalavahetusega jõuaks nii mõnusa piirkonna läbi sõita.
    Endal kogemusi nii Eestist kui Aafrikast rattaga reisides ja nii näeb maad hoopis teise kandi pealt, kui autoga vurades

  2. Kaido

    Aitäh, Ester! Superhea mõte – võtame plaani 🙂

  3. Suve teeb täiuslikuks üks õhtupoolik südamega köetud suitsusaunas enda valmistatud vihtade ja karastavate suplustega.