fbpx


Kuidas kujundada sellist meeskonnakultuuri, mis kiiremini tulemusi toob

Iga juht sooviks, et tema meeskond toimiks viisil, mis ei nõuaks ülemäärast tema sekkumist – töötajad oleksid motiveeritud, võtaksid piisavalt vastutust ja vajadusel tuleksid nõu küsima. Kuidas aga sellist kultuuri luua?

Ehk tasuks esimesena püüda sisekultuuri defineerida?
Sisekultuur on hooratas, mis lisab meeskonnale pidevalt seda hoogu juurde, mis sellel juba sees on – nii positiivset kui negatiivset.

Sisekultuur on tiimiliikmete väärtuste, põhimõtete ja käitumisharjumuste kogum, mis juhib neid alateadlikult.

Sisekultuur on juhtimisinstrument, mille alusel saab juht oma eesmärke kiiremini saavutada.

Usutavasti on igal nendest “definitsioonidest” oma koht juhi jaoks, aga ainult defineerimisest tugeva kultuuri loomiseks ei piisa, sest see ei aita juhil senist kaootilist sisekultuuri (loe: igaüks viljeleb tiimis oma “kultuuri”) muuta (kui ta seda muidugi vajalikuks peab).

Sisekultuuri muutmiseks tasub juhil ette võtta need 3 sammu:
1) Aususe, haavatavuse ja läbipaistvuse praktiseerimine – las juhid osalevad tiimide koosolekutel, ja ja tiimiliikmed juhtkonna koosolekutel jms, et teada saada, mis üldse meeskonnas/organisatsioonis hetkel toimub. Ja nähtule/kuuldule tasuks reageerida avatud meelega – seda ka siis, kui nähtu ja kuuldu juhi arusaamistega ei haaku, või teeb isegi haiget.

2) Juhtide eeskuju – püüdes uut suunda kujundada on juhi eeskuju kriitilise tähtsusega. Kui juht ise kirja pandud väärtustest ja reeglitest kinni ei pea, ning nende kohaselt ei käitu/ ei juhi, muutub nii tema kui kogu tema kultuuri parandamise protsess naerualuseks;

3) Tiimi vastutavana hoidmine – näidates ise uuel suunal eeskuju saab ta seda nõuda ka oma meeskonnalt. Ja seda tulebki teha – ei saa lootma jääda sellele, et ehk kõik järgivad mind, kuna mina järgin uusi väärtusi. Seda ei juhtu! Seetõttu tuleks juba eos end ette valmistada mõneks ebamugavaks vestluseks, et niimoodi meeskonnale märku anda, et (sel korral) mõtlesid sa seda kõike tõsiselt.

Kuidas seda kõike ikka täpsemalt läbi viia?
Vastused leiad allpool olevast Motivaatori mikrokoolitusest.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kohtume koolitusel "MOTIVEERIVA TAGASISIDE MEISTRIKLASS"

12. detsembril toimub juhtidele avatud koolitus "Motiveeriva tagasiside meistriklass",
kus juht omandab tööriistakasti meeskonnas tagasiside-kultuuri kujundamiseks
ja seeläbi meeskonna pühendumuse ning tulemuslikkuse kasvatamiseks.

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 449 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: