fbpx


5 asja, mida edukad inimesed enne hommikusööki teevad

Kas Sinu hommikurutiin sarnaneb samuti ühe ülimalt eduka inimese omale, kes ärkab kell 4.30 hommikul, et lugeda, trenni teha ning päevased toimingud ükshaaval kirja panna? Või algab sinu hommik pigem pikaldase haigutusmaratoni, sotsiaalmeedia uudistega tutvumise ja suure suhkruse kohvitassi taga?

Uuringud näitavad, et varasel hommikutunnil oleme me kõige produktiivsemad, otsusekindlamad ja selgemad. Seetõttu vaatavad paljud ka oma probleemidele otsa just varahommikul, et need värske pea ja stressivaba meelega kiiresti ära lahendada. Sama käib ka trenni kohta, sest õhtul on palju raskem oma tahtejõud tõeliselt maksma panna. Väidetavalt panustame maksimaalselt ka oma hobidesse ning meelistegevustesse justnimelt hommikul, sest õhtul on meel juba lodev ja laisk.

World Economic Forum ja Business Insider on loonud nimekirja viiest populaarsemast tegevusest, mida maailma edukamate firmade omanikud ja tegevjuhid igal hommikul enne hommikusööki harrastavad.

1)    Nad ärkavad eriti vara

Edukad inimesed teavad, et aeg on meie väärtuslikum vara ning 8-17 töötava inimesena omame täielikku kontorolli oma aja üle vaid hommikul. Seetõttu ärkavadki nad enne päikesetõusu, et võimalikult palju tähtsaid tegevusi enne kohustuste ilmnemist sisse pigistada. “Mida edukad inimesed enne hommikusööki teevad” autor Laura Vanderkam viis läbi uuringu, kus 20-st juhist väitis 90%, et nad ärkavad enne kella 6.

PepsiCo tegevdirektor näiteks ärkab kell 4.00, Disney tegevdirektor kell 4.30 ja Square’i tegevdirektor kell 5.30, et ikka hommikusörgiks ning uudiste lugemiseks aega jääks.

2)    Nad joovad vett

Paljud edukad juhid joovad hommikukohvi asemel hoopis klaasitäie vett. Vesi aitab kaasa ärkvelolekule, hüdreerib keha, värskendab nahka, kiirendab seedimist ning ei tuhmista kohvi kombel meie meeli. Kat Cole näiteks, kes on Focus Brandsi president, joob igal hommikul 0.7 liitrit vett. Huffington Posti asutaja Arianna Huffington aga kuuma vett sidrunimahlaga, mis samuti mõjub organismile süvapuhastavalt.

3)    Nad teevad trenni

Tuleb välja, et populaarseim hommikune tegevus rikaste ja edukate seas on eelkõige trenni tegemine- kas siis kodune kangitõstmine, jooksmine või jooga. Vanderkam mainib oma raamatus, et kui nii hõivatud ja tunnustatud inimesed hommikul trenni vahele ei jäta, siis ei tohiks ka meie tavainimestena selle üle vinguda. Nimelt pärsib füüsiline tegevus hommikuti stressi tekkimist, vähendab kõikvõimalikke isusid ning parandab nii seedetegevust kui ka unekvaliteeti.

4)    Nad töötavad oma isiklike projektide kallal

Romaani kirjutamine, maalimine ja meisterdamine jäävad tihtipeale peale pikki ja väsitavaid tööpäevi tahaplaanile. Seetõttu kasutavad paljud edukad inimesed hoopis varahommikust aega, et oma isiklike huvide kallal nokitseda. Tunnustatud Chicago Ülikooli ajalooõpetaja Charlotte Walker-Said näitkes kirjutab iga hommik kell 6-9 raamatut Lääne-Aafrika religioonipoliitika kohta. Tema sõnade kohaselt muudab just isiklike huvide esikohale seadmine ja praktiseerimine enne tööpäeva algust tema õpetamiskarjääri palju nauditavamaks. Teades, et ka sisemise kire eest on hoolt kandnud, astub ta igal hommikul naerusuisena välja, et pingevabalt ja tasakaalukana tööle minna.

5)    Nad veedavad kvaliteetaega oma perega

Paljud targad inimesed valivad just intiimse hommikutunni oma perega aja veetmiseks. Tihtipeale on pikad vestlused õhtuti peale väsitavat tööpäeva välistatud ning just varajane hommikutund pakub võimaluse oma kalli kaasa ja laste eelmise päeva muljeid kuulata ning üheskoos tulevikumõtteid mõlgutada. Selge pea ja avatud meelega muutub ühine aeg kohe palju kvaliteetsemaks kui zombina teleka ees kanaleid klõpsides.

Igaühel meist on kindlasti omad viisid, kuidas positiivselt ning enesekindlalt uuele päevale vastu minna. Mida Sina aga omalt poolt teha saaksid, et oma hommikurutiini kasvõi natukenegi produktiivsemaks muuta? Et tähtsad asjad ikka päeva alguspooles tehtud saaksid ning südame-ja meelerahu sind päeva lõppedes ka voodisse saadaks?

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

KOHTUME LÄHENEVAL JUHTIMISKOOLITUSEL

26. septembril toimub populaarne juhtimiskoolitus "Tunnustav juhtimine", mis aitab juhil
juhtimisega seotud väljakutseid ületada - motiveerimine, tagasidestamine, delegeerimine jpm.

Koolituselt saad meeskonna motiveerimiseks praktilise 7-osalise tööriistakasti,
mis aitab suurendada töötajate pühendumust ja lihtsustab juhi eesmärkide saavutamist.

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 299 eur (tavahind 349 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui ei meeldi, saad raha tagasi.

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: