fbpx

Milleks ja kuidas praktiseerida juhina haavatavust?

Juhid soovivad, et nende meeskond oleks avatud ja autentne, kuna nii on lihtsam koostööd teha. Kui avatud ja autentne aga juht ise võiks või peaks olema?

Kõvasid juhtimisvõtteid kasutavad juhid on pigem ülemused, kes hoiavad meeskonnaga emotsionaalset distantsi ja nende fookus töös on numbritel, strateegial ja tulemustel.

Igapäevatöös kasutavad nad Frederick Taylori teaduslikku juhtimist, mis loob standardi ka inimkapitalile, mille alusel töötajaid arenguvestlustel hinnatakse. Suhted pole sellises juhtimises olulised, lähedus ja avatus ohustab pigem efektiivsust ja juhi objektiivsust töötajate hindamisel vastavalt standardile.

Pehmeid juhtimisvõtteid kasutavad juhid võtavad aga fookusesse töötajad ja suhete arendamise nendega: Mis seda inimest käivitab? Kuhu ta tahab jõuda? Mida soovib elus saavutada ja kas praegune töökoht seda võimaldab? Mis toimub tema eraelus – kuidas töö mõjutab seda? Suhted meeskonnas – kas midagi saaks parandada?

Pehmeid juhtimisvõtteid kasutavad juhid praktiseerivad haavatavust. Haavatavus on unne, mida kogeme emotsionaalse avatuse, ebakindluse ja riskeerimise ajal. See on julgus olla ilma kaitseta oma meeskonna ees.

Ühel hetkel muudab haavatavus juhi aga haavamatuks, sest tal pole enam midagi varjata. Selliseid juhte inimesed imetlevad neid, sest nad julgevad olla nemad ise.

Minikoolitusest saad täpsemalt teada, kuidas haavatavust juhtimises kasutada.

ARTIKKEL MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SEDA KA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

KAS TEADSID, ET TUNNUSTAVAD JUHID ON 31% EDUKAMAD?

Kas teadsid, et tunnustavate juhtidega meeskonnad (allikas)
edestavad mitte-tunnustavate juhtidega meeskondi oma tulemustes kuni 31%?

27. septembril toimub inspireeriv ja praktiline koolitus "Tunnustav juhtimine", mis aitab
sul juhina meeskonna sisemise potentsiaali kasutusele võtta ja nende tulemusi parandada.

Selleks omandad koolitusel konkreetse 7-sammulise tunnustava juhtimise metoodika,
mille positiivne mõju meeskonnale ja tulemustele on garanteeritud.

SOODUSHIND 249 EUR (tavahind 299 eur) I Registreeri kohe

OLED ISEÕPPIJA? ALUSTA E-KURSUSEGA