fbpxVIDEO I Ülemus vs Liider: Kuidas sinu stiil mõjutab meeskonna edu?

“Ülemuse-tüüpi” juht ja “liidri-tüüpi” juht erinevad oma lähenemises meeskonna juhtimisele ja arendamisele, mõjutades oluliselt organisatsiooni kultuuri ja edu. Ülemuse-tüüpi juht keskendub ülesannetele, protsessidele ja tulemuste saavutamisele. Ta on see, kes seab eesmärgid, planeerib, organiseerib ja kontrollib, et meeskond liiguks kindlaksmääratud suunas. Selle lähenemise puhul võib mõnikord puududa inimlik puudutus ja sügavam side meeskonnaga.

Liider seevastu keskendub inimestele – ta inspireerib, motiveerib ja mõjutab teisi, et nad sooviksid neid eesmärke saavutada. Liider tunnustab töötajate panust, tunnistab nende saavutusi ja julgustab nende kasvu. Ta loob visiooni, suuna ja kultuuri, mis võimaldab meeskonnal ületada väljakutseid ja kasvada koos. Liidri jaoks on oluline mitte ainult eesmärkide saavutamine, vaid ka see, kuidas need saavutatakse – luues keskkonna, kus iga töötaja tunneb end väärtustatuna ja motiveerituna.

Erinevus ülemuse-tüüpi juhi ja liidri vahel peegeldub suhtumises võimu ja autoriteedi kasutamisse. Ülemuse-tüüpi juht võib tugineda ametlikule positsioonile, et saavutada meeskonna kuulekus, samal ajal kui liider tugineb isiklikule mõjule, usaldusele ja austusele, et ehitada meeskonna pühendumust. Liider näeb muutust kui võimalust, mitte ohtu, ja suudab meeskonda innustada ka kõige raskematel aegadel.

Ülemuse-tüüpi juhtimine ja liidri-tüüpi juhtimine ei ole teineteist välistavad, vaid pigem täiendavad mõisted. Tõeliselt edukad on need, kes suudavad kasutada mõlema rolli elemente: juhtida efektiivselt, säilitades samal ajal võime olla tõeline liider, kes tunnustab ja toetab oma meeskonna arengut ja heaolu.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 499 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: