fbpxJuhi suurim konkurentsieelis tuleneb juhtimiskultuurist

Kõik juhid soovivad olla edukad. Kuid mitte kõik juhid ei mõista, et nende tegelik tugevus ja ka konkurentsieelis ei tulene mitte uute seadmete soetamisest ja kavalast strateegiast, vaid inimeste juhtimisest. Kuidas nii?

Mis asi on organisatsioon? Ilma inimesteta on see vaid kirje äriregistris – see on riiulifirma. Ainult inimesed koos oma mõtteviisidega, oma suhtlusstiiliga ja käitumisharjumustega loovad ettevõtte. Seetõttu võib juhtkond ülihea strateegia välja töötada, aga kui töötajad, kes igapäevaselt sellesse ettevõttesse tööle tulevad, oma käitumise, suhtumise ja suhtlemisega ei toeta strateegia elluviimist, jääbki see ellu viimata.

Loomulikult võivad juhid proovida piitsa ning präänikuga. Kuid kas see on viimase 200 aasta jooksul päriselt õnnestunud? Tead sa päriselt ühtegi väga edukat ettevõtet, kus töötajad ei ole rahul, motiveeritud ning pühendunud? Võtame kasvõi mõned näited Eestist – missugused on viimaste aastate kõige tuntumad edulood? Jah, ikka meie tuntud idufirmad, kes kõik on üheks oluliseks osaks oma strateegiast kujundanud personalistrateegia.

Seetõttu võibki öelda, et kuni juhid ei teadvusta juhtimiskultuuri kui kõige olulisemat konkurentsieelist, võitlevad nad tuuleveskitega. Proovitakse muudkui uusi süsteemi ja tehakse muudkui uusi investeeringuid, kui samal ajal kõige olulisem ressurss – inimesed – on jäetud jätkuvalt tahaplaanile.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.