fbpxMüstiline meeskonna sisekultuur – mis see on ja miks see nii oluline on?

Organisatsiooni või meeskonna sisekultuurist räägitakse palju, aga tihtilugu ei mõisteta seda siiski õigesti. Olen oma meeskonnakoolitustel ja juhtimiskoolitusel kuulnud vägagi põnevaid vastuseid küsimusele, kas teie meeskonnas on kultuur. Üks lõbusamaid nendest kõlas juhi suust nii: “Jah, muidugi on meil kultuur meil töötab nii eestlasi, venelasi kui ka üks soomlane.”

Samas on Peter Drucker öelnud kurikuulsa tsitaadi “Meeskonna sisekultuur sööb selle strateegiat hommikusöögiks”. Ka seda on võimalik mitmeti mõista, aga Drucker soovis sellega tõenäoliselt eelkõige juhtidele mõista anda, et sa võid ükskõik kui ilusaid eesmärke püstitada või strateegiaid ehitada, kui sinu organisatsiooni kultuur – tegelik käitumine – strateegiat ei toeta, ei jõua sa niikuinii mitte kunagi kohale.

Seda sama näen ka paljude oma klientide puhul. Juhtide peamine fookus on eesmärkidel, tähtaegadel, klientidel, tulemustel, numbritel jne, ning kui aega üle jääb, tehakse üks meeskondlik väljasõit forellipüüki. Ja see ühine väljasõit peaks olema siis tasakaaluks igapäevasele numbrimaailmale. Kahjuks on sellest aga vähe, sest sellise kultuuri nimetus võikski olla, et teeme päris tööd ja kõik muu on mambo-jambo.

Seesama mambo-jambo määrab aga pikas perspektiivis, kas päris töö saab tehtud või mitte. Kui see mambo-jambo (loe: meeskonna sisekultuur) sisaldab õelutsemist, sisemist konkurentsi, võimumänge, poliitilist võitlust võimu ning positsiooni pärast, siis paratamatult hakkab ühel hetkel tulemus selle all kannatama. Siis võib aga olla hilja sellega tegeleda.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.