fbpx

Müstiline meeskonna sisekultuur – mis see on ja miks see nii oluline on?

Organisatsiooni või meeskonna sisekultuurist räägitakse palju, aga tihtilugu ei mõisteta seda siiski õigesti. Olen oma meeskonnakoolitustel ja juhtimiskoolitusel kuulnud vägagi põnevaid vastuseid küsimusele, kas teie meeskonnas on kultuur. Üks lõbusamaid nendest kõlas juhi suust nii: “Jah, muidugi on meil kultuur meil töötab nii eestlasi, venelasi kui ka üks soomlane.”

Samas on Peter Drucker öelnud kurikuulsa tsitaadi “Meeskonna sisekultuur sööb selle strateegiat hommikusöögiks”. Ka seda on võimalik mitmeti mõista, aga Drucker soovis sellega tõenäoliselt eelkõige juhtidele mõista anda, et sa võid ükskõik kui ilusaid eesmärke püstitada või strateegiaid ehitada, kui sinu organisatsiooni kultuur – tegelik käitumine – strateegiat ei toeta, ei jõua sa niikuinii mitte kunagi kohale.

Seda sama näen ka paljude oma klientide puhul. Juhtide peamine fookus on eesmärkidel, tähtaegadel, klientidel, tulemustel, numbritel jne, ning kui aega üle jääb, tehakse üks meeskondlik väljasõit forellipüüki. Ja see ühine väljasõit peaks olema siis tasakaaluks igapäevasele numbrimaailmale. Kahjuks on sellest aga vähe, sest sellise kultuuri nimetus võikski olla, et teeme päris tööd ja kõik muu on mambo-jambo.

Seesama mambo-jambo määrab aga pikas perspektiivis, kas päris töö saab tehtud või mitte. Kui see mambo-jambo (loe: meeskonna sisekultuur) sisaldab õelutsemist, sisemist konkurentsi, võimumänge, poliitilist võitlust võimu ning positsiooni pärast, siis paratamatult hakkab ühel hetkel tulemus selle all kannatama. Siis võib aga olla hilja sellega tegeleda.

ARTIKKEL MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SEDA KA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

KAS TEADSID, ET TUNNUSTAVAD JUHID ON 31% EDUKAMAD?

Kas teadsid, et tunnustavate juhtidega meeskonnad (allikas)
edestavad mitte-tunnustavate juhtidega meeskondi oma tulemustes kuni 31%?

13. detsembril toimub inspireeriv ja praktiline koolitus "Tunnustav juhtimine", mis aitab
sul juhina meeskonna sisemise potentsiaali kasutusele võtta ja nende tulemusi parandada.

Selleks omandad koolitusel konkreetse 7-sammulise tunnustava juhtimise metoodika,
mille positiivne mõju meeskonnale ja tulemustele on garanteeritud.

SOODUSHIND 299 EUR (tavahind 349 eur) I Registreeri kohe

OLED ISEÕPPIJA? ALUSTA E-KURSUSEGA