fbpx


Ainult proaktiivne juht suudab luua proaktiivse meeskonna ja töötajad

Stephen R. Covey tõi juhtimis – ja enesearengu maastikule mõiste “proaktiivsus”. Ta väitis, et ainult proaktiivsed inimesed suudavad oma elu eest vastutuse võtta, mistõttu saavutavad nad sagedamini ka oma isiklikud ja tööalased eesmärgid.

Mida tähendab aga proaktiivsus juhtimises ja meeskonnatöös?

Proaktiivsus tähendab juhtimises ja meeskonnatöös isikliku vastutuse võtmist kõige eest, mis sinu meeskonnas aset leiab. Väga lihtne on vähetoimivas meeskonnatöös või töötajate madalas pühendumuses süüdistada oma töötajaid, personalijuhti ja keda veel iganes. Palju keerulisem on aga võtta selle eest vastutus.

Seetõttu näen ka oma juhtimiskoolituste alguses sageli imestunud juhtide pilke, kui ütlen, et koolitusest saavad kasu ainult need juhid, kes usuvad, et meeskond on täpselt nende nägu – kõik, mis sinu meeskonnas hetkel aset leiab, on sinu töö vili.

Ka pärandatud meeskond on juhi vastutusel

Nii mõnigi tahaks sellele väitele vastu vaielda, aga päeva edenedes saavad nad väga hästi aru, et just niimoodi see tegelikult on. Isegi, kui sa oled mõned töötajad “päranduseks” saanud ja eelmine juht on nad juba ära rikkunud, oled täna siiski sina vastutav selle eest, kas ja kuivõrd su töötajad meeskonna ühistele eesmärkidele pühenduvad.

Selle eelduse elamiseks on vaja aga muutuda proaktiivseks juhiks, kes ei ole huvitatud ja (pro)aktiivne vaid tehnilise töö suhtes, vaid ka töötajate ja oma meeskonna suhtes.

Ainult proaktiivne juht loob proaktiivse meeskonna (pikkus 1.57 min)

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kohtume koolitusel "MOTIVEERIVA TAGASISIDE MEISTRIKLASS"

12. detsembril toimub juhtidele avatud koolitus "Motiveeriva tagasiside meistriklass",
kus juht omandab tööriistakasti meeskonnas tagasiside-kultuuri kujundamiseks
ja seeläbi meeskonna pühendumuse ning tulemuslikkuse kasvatamiseks.

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 399 eur (tavahind 449 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS:

 

Üks kommentaar

  1. Liidriroll on raske töö!