fbpxArmastav psühhoterror – kõige efektiivsem viis vastutöötavate töötajatega toimetulemiseks

Oled sa mõnikord olnud olukorras, kus sul on juhina meeskonnas töötaja, kes sulle vaikselt vastu töötab, aga sa pole leidnud head viisi temast vabanemiseks? Aga võib-olla ei peakski sa püüdma temast vabaneda, vaid hoopiski talle positiivset ja armastavat psühhoterrorit pakkuma?

Aga ma teen ju kõik ära …

Vastutöötajatega on see häda, et juht ei tea sageli, kes need on. Ja kui ta isegi teab neid isikuid, ei tee need midagi sellist juhi silma all, et oma vastutöötamisega silma jääda. Kõik käib juhi selja taga ning juhini jõuavad vaid märkused sellest teiste töötajate vahendusel.

Mõni juht on mulle koguni öelnud, et ta teab küll, kes need vastutöötajad on, aga ta ei saa nendele midagi teha, sest nendega rääkima minnes küsivad nad spetsiifiliselt, mida juht talle ette heidab? Nad ütlevad, et mu töö on ju tehtud, käin kellaajaliselt tööl ja kliendid on minuga rahul. Seega, milles on probleem?

Probleem aga polegi töötajate spetsiifilistes tööülesannetes, vaid nende käitumises ja suhtumises. See on probleem, kuidas nad teiste töötajatega käituvad, kuidas nad koosolekutel end üleval peavad, kuidas nad ühistest aruteludest osa võtavad jne.

Rakenda armastavat psühhoterrorit

Minu soovitus selliste töötajatega hakkama saamiseks on pakkuda nendele positiivset ehk armastavat psühhoterrorit. See imelik mõiste viitab tehnikale, kus juht ei lepi töötaja vastuvõetamatu käitumisega, vaid käib sellest töötajaga regulaarselt rääkimas. Mitte ükski töötaja ei taha iga nädal kuulda, et juht temaga rahul ei ole. Pigem leiab ta uue töökoha.

Seepärast tuleb armastavat psühhoterrorit väga soojalt ja toetavalt praktiseerida. Kuna vastutöötavad töötajad on harjunud, et keegi nendest niikuinii jagu ei saa, sest juhil puuduvad juriidilised hoovad, tulebki nendega käituda, kui väga meeldivate ja toredate inimestega, ja selle käigus nendele teada anda, et nende tänane praktiline tööpanus on okei, aga tööpanus tervikuna meeskonda ja juhi aitamiseks on puudulik.

Praktika näitab, et juhid, kes armastava psühhoterrori kasutusele võtavad, vabanevad vastutöötavatest töötajatest umbes 1 kuuga – need kas muudavad oma käitumist või lahkuvad meeskonnast. Mõlemal juhul saab juht seda, mida ta vajab.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.