fbpx

Kasulik kohalolu praktika: märkamisvõime arendamine

Kui suure osa ajast tegutsed sa “teadlikult” ja kui suure osa “autopiloodil”?

Inimene, kes pole sellele küsimusele varem mõelnud, võib vastata rutakalt – ma olen kogu aeg “teadvel”. Jah, me kõik oleme meditsiinilises tähenduses teadvel, aga kui suure osa ajast me teadvel olles ei tea, millest mõtleme, mida tunneme ja kuidas käitume? Suure osa ajast tegutseme küll justkui teadvel olles, aga siiski automaatselt. Mis on selle tagajärjed?

Sellise mitte-teadvustatud elu tagajärjeks võib olla suur segadus, mitte oodatud tulemused ja ka psühholoogilised kannatused.

Segadus võib tekkida näiteks sellest, kui ajame segi mõttemaailma ja tundemaailma. Kuna mõtteid saame vahetult kontrollida, tundeid aga mitte (saame neid mõjutada eelkõige läbi mõtete muutmise), vajamegi oma seisundite parandamiseks mõtete märkamist ehk teadvustamist.

Mitte oodatud tulemused võivad tekkida sellest, et me ei suuda reaalajas teadvustada oma harjumuspäraseid reaktsioon-käitumisi, vaid suudame neid tõdeda ja analüüsida ainult tagantjärele. Selle tulemusena võimegi sageli tõdeda, et vajaminevad tegevused jäävad tegemata, ja kahjulikud tegevused saavad tehtud.

Psühholoogilised kannatused tekivad aga suutmatusest “ärkveloleku unest” üles ärgata. Me elame mõtetes läbi ja reageerime emotsionaalselt sündmustele, mida ei ole veel olnud või mis on juba olnud, aga neid enam muuta ei saa. Kuni me aga muudkui sumpame oma teadvustamata mõtetes ja emotsioonides, ei pruugi jätkuda meie tähelepanu ning energiat sündmustele, mis päriselt toimuvad.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

KOHTUME LÄHENEVAL JUHTIMISKOOLITUSEL

21. märtsil toimub populaarne juhtimiskoolitus "Tunnustav juhtimine", mis aitab juhil
juhtimisega seotud väljakutseid ületada - motiveerimine, tagasidestamine, delegeerimine jpm.

Koolituselt saad meeskonna motiveerimiseks praktilise 7-osalise tööriistakasti,
mis aitab suurendada töötajate pühendumust ja lihtsustab juhi eesmärkide saavutamist.

Uuri lisa ja registreeri soodushinnaga 299 EUR (tavahind 349 eur).

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui ei meeldi, saad raha tagasi.

OLED ISEÕPPIJA? TELLI VIDEOKOOLITUS: