fbpxJuhi ülesanne on juhtida ka ülespoole (juhtide tiimi suunas), mitte ainult allapoole (minu tiimi suunas)

Olen juhtkondade meeskonnakoolitustel kohanud üht väga huvitavat fenomeni. Nimelt küsides juhtidelt, kumma meeskonna huvid ja tulemused on sinu igapäevaelus olulisemad – kas selle, kuhu sa kuulud (meie, juhid) või selle, mida sa juhid (meie, minu osakond), paneb juhid sageli mõttesse, ning üldjuhul vastab 90% juhtidest lõpuks, et primaarsem ning olulisem on siiski see meeskond, mille eest tema vastutab (minu inimesed, minu valdkond).

Teisiti öelduna võib selle küsimuse sõnastada nii: kas sa juhina juhid ainult allapoole (minu meeskond) või ka ülespoole (meie kui (juhtide) meeskond)? Koolitajana olen valdavalt (kahjuks) kohanud mustrit, kus juhid pigem suunavad oma energiat allapoole, mis jätabki juhtmeeskonna energiast tühjaks (selle eest tunneb end vastutavana ainult ettevõtte juht). Pikas perspektiivis viib see silostumiseni (individualismini) ja tekitab sisemisi pingeid terves ettevõttes.

Mida siis ette võtta? Mõned soovitused oleksid sellised:
1) Aita ettevõtte juhina osakondade juhtidel (ja sealt allapoole ka järgmise tasandi juhtidel) teadvustada end osana “meie meeskonnast”;

2) Tuleta juhtidele meelde, et “nende (poolt juhitud) meeskonda” ei eksisteeriks ilma meie (juhtide) meeskonnata (küll aga vastupidi – juhtide meeskond tekib alati esimesena);

3) Hoia juhid vastutavana suhtumise eest, mis toetaks ja soosiks just juhtkonna ühtsust, mitte ainult nende poolt juhitavate meeskondade ühtsust.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri!

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!