fbpx

Juhi ülesanne on juhtida ka ülespoole (juhtide tiimi suunas), mitte ainult allapoole (minu tiimi suunas)

Olen juhtkondade meeskonnakoolitustel kohanud üht väga huvitavat fenomeni. Nimelt küsides juhtidelt, kumma meeskonna huvid ja tulemused on sinu igapäevaelus olulisemad – kas selle, kuhu sa kuulud (meie, juhid) või selle, mida sa juhid (meie, minu osakond), paneb juhid sageli mõttesse, ning üldjuhul vastab 90% juhtidest lõpuks, et primaarsem ning olulisem on siiski see meeskond, mille eest tema vastutab (minu inimesed, minu valdkond).

Teisiti öelduna võib selle küsimuse sõnastada nii: kas sa juhina juhid ainult allapoole (minu meeskond) või ka ülespoole (meie kui (juhtide) meeskond)? Koolitajana olen valdavalt (kahjuks) kohanud mustrit, kus juhid pigem suunavad oma energiat allapoole, mis jätabki juhtmeeskonna energiast tühjaks (selle eest tunneb end vastutavana ainult ettevõtte juht). Pikas perspektiivis viib see silostumiseni (individualismini) ja tekitab sisemisi pingeid terves ettevõttes.

Mida siis ette võtta? Mõned soovitused oleksid sellised:
1) Aita ettevõtte juhina osakondade juhtidel (ja sealt allapoole ka järgmise tasandi juhtidel) teadvustada end osana “meie meeskonnast”;

2) Tuleta juhtidele meelde, et “nende (poolt juhitud) meeskonda” ei eksisteeriks ilma meie (juhtide) meeskonnata (küll aga vastupidi – juhtide meeskond tekib alati esimesena);

3) Hoia juhid vastutavana suhtumise eest, mis toetaks ja soosiks just juhtkonna ühtsust, mitte ainult nende poolt juhitavate meeskondade ühtsust.

KOHTUME "TUNNUSTAV JUHTIMINE" KOOLITUSEL

Koolituselt saad praktilise 7-sammulise meeskonna juhtimise ja -motiveerimise süsteemi,
mis aitab püsivalt töötajate sisemotivatsiooni kasvatada, meeskonnatunnet parandada,
töötajate iseseisvust suurendada, neid tunnustada ja tiimis omavahelisi suhteid tugevdada.
 
Koolitusel on 100% Raha Tagasi Garantii. Päriselt!
 
REGISTREERI: 16. detsembril Tehnopolis I Tähtajatu e-kursusena
 

INSPIREERIVAD VIDEOKURSUSED

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga