fbpxVIDEO I Kuidas aru saada, et oled kinni jäänud spetsialistilõksu?

Üleminek spetsialistist juhiks on sageli keeruline, kuna see nõuab mõtteviisi ja tööstiili olulist muutust. Väga edukad spetsialistid võivad uskuda, et juhtimine tuleb neile sama loomulikult kui nende praegune töö, mis põhjustab tihti üleminekul raskusi.

Selle muutuse käigus peavad juhid õppima delegeerima tehnilisi ülesandeid ning keskenduma rohkem inimestele kui protsessidele. Eriti tähtis on see, et uued juhid ei muutuks liigselt diktaatorlikeks ega distantseeruks oma meeskonnast, kuna see võib suurendada ebakindlust nii juhis endas kui ka tema meeskonnas. Uutele juhtidele on soovitatav luua selged “mängureeglid” koostöö jaoks ning olla eeskujuks ja mentoriks, mitte ainult korralduste jagajaks.

Juht peab olema aktiivne kuulaja, kes küsib tagasisidet ja arvamusi, tunnustades meeskonna panust ja arendades tugevat usalduslikku suhet iga meeskonnaliikmega. Üldiselt nõuab spetsialistist juhiks saamine enesearengut, suhtlemisoskuste parandamist ja pühendumist meeskonna eesmärkidele ja heaolule. Kui juht jätkab endise spetsialisti tööviiside järgimist, võib ta jääda nn spetsialisti lõksu, kus tehnilised ülesanded võtavad üle juhi tegeliku rolli – inimeste juhtimise.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.

Kuidas luua meeskonda arengut ja tagasisidet soodustav kultuur?

Tunned mõnikord, et tagasisidet on töötajatele anda keeruline?
Oled märganud, kuidas töötajad üksteise tagasisidele kaitsesse lähevad?
Tajud, kuidas töötajatega on olulistel teemadel mõnikord keeruline rääkida?

Kõik need tunnused viitavad "tagasiside-kultuuri" puudumisele meeskonnas. Kuidas seda luua?
Kõik vajalikud teadmised ja juhtimisinstrumendid selleks leiad 
28.mail toimuval avalikul koolitusel "Tagasiside-kultuuri loomine meeskonnas".

Uuri lisa ja registreeri!

NB! Koolitusele kehtib 100% Raha Tagasi Garantii - kui rahule ei jää, saad raha tagasi!